Останні новини

19 лютого: свята, традиції та чому в цей день дозволено вигнати чоловіка-пиятика

В цей день суворо заборонено щось позичати

19 лютого - 50-й день року в григоріанському календарі. До кінця року залишається 315 днів. В цей день в Україні відзначають День державного герба. Віряни  вшановують пам’ять преподобного Вукола Смирнського.

Kyiv Live розповідає про історію свята, іменини, традиції та що заборонено робити.

вукол.jpg

Фото з відкритих джерел

Читайте також: Гороскоп на 19 лютого

Іменини

19 лютого День ангела імені відзначають: Марія, Христина, Максим, Іван, Марта, Марфа, Вукол (Вукола Смирнський), Вакула, Василь, Юліан, Севастян.

Релігійне свято

19 лютого за православною традицією вшановують пам’ять преподобного Вукола Смирнського. Його називають першим єпископом, який служив в Малій Азії, де він проповідував християнство. 

Народні традиції

В цей день дуже багато уваги приділяти коровам, в основному дбали, щоб вони благополучно отелились. У день, коли телиться корова, вважалося, з дому нікому нічого давати не можна – ні грошей, ні хліба, ні вогню, ні води, щоб разом з ними не віддати прибуток, який посилається Господом в будинок.

Варто відзначити, що цього правила дотримувалися і в тому випадку, коли народжувала жінка, або з’являлись на світ поросята, ягнята, лошата, а ще в дні сіяння хліба.

Народні прикмети

  • Морози посилилися – до бурхливої весни.
  • Якщо птахи на верхівки дерев сідають – буде тепло.
  • Якщо корова 19 лютого спить головою на схід, вона отелиться вдень, на захід – вночі або ввечері.
  • Відлига в цей день – до поганого удою у корів.
  • Сон, побачений вночі проти 19 лютого, збудеться через 8 днів. Розповідати про побачене нікому не можна. Те, що наснилися вдень 19 лютого, збудеться через 6 років. Розповідати про сон теж не потрібно.

Що не можна робити

Суворо забороняється давати що-небудь в борг

"Зараз не час", ‒ відповідали господарі людині, яка прийшла взяти що-небудь у борг. Ніхто не ображався на таке висловлювання, тому що сам чинив так само при подібних обставинах.

Нагадаємо:

  • Питання "що готує нам день прийдешній" цікавить абсолютно усіх без виключення. Не вірте тим, хто каже, що не вірить у гороскопи, ми знаємо, ба більше, зірки знають, що часто-густо вони заглядають у наші передбачення. Дізнайтеся першими, чого чекати від останнього дня робочого тижня.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!Вийти в ефір
09.03