Останні новини

1 квітня: свята, традиції та що заборонено у День Сміху

Іменини 1 квітня відзначають: Дар'я, Іван, Маріан, Софія.

1 квітня у багатьох країнах відзначається веселе та потішне свято – День сміху. Католицька церква відзначає Великий четвер. Православні віряни шанують память мученика Хрисанфа, мучениці Дарії і з ними та праведної Софії.

Про це повідомляє Kyiv Live.

Іменини 1 квітня відзначають: Дар'я, Іван, Маріан, Софія.

День Сміху

Одна з версій виникнення свята, День сміху пов'язаний з переходом на григоріанський календар, який був введений папою Григорієм XIII у 1582 році.

Раніше Новий рік відзначали наприкінці березня. Тоді новорічний тиждень починався 25 березня, а закінчувався 1 квітня. Пізніше, в середині XVI століття, король Карл IX реформував у Франції календар і переніс Новий рік на 1 січня.

Звичка виявилася сильнішою А тому багато хто продовжував відзначати 1 квітня як свято. Тих, хто вітав одне одного цього дня, називали квітневими дурнями. Також було прийнято розігрувати всіх. Звідси і пішов День сміху.

День святої мучениці Дарини

У православному світі 1 квітня згадують християнських святих мучеників Дарію і Хрисанфа. Дата за народним календарем називається день Домового або обманний день, брудні ополонки, Дарина брудна.

Наші предки в день Дарини брудної намагалися нічим себе не забруднити. В народі кажуть — хто 1 квітня зовні брудний, той і в душі такий же.

1 квітня також намагалися задобрити домовика, який, за повір'ям, прокидався до цього дня. Крім традиційного частування у вигляді молока, каші й шматочка хліба, домовика потрібно було порадувати чимось смішним. Наприклад, розповісти йому жарт або анекдот. Люди вірили, що якщо цього не зробити, що домовик почне пустувати. Також на Дарину Брудну варто молитися святій про добробут і щастя у шлюбі.

Прикмети 1 квітня

  • Яка погода буде в цей день, таким буде і 1 жовтня.
  • Яка Дарина – такий Покров (14 жовтня).
  • Якщо в цей день ясно і тепло, то літо буде сухим і вітряним.
  • У цей день почала цвісти верба – рік буде врожайний.
  • Якщо в ніч на Дарину немає на небі зірок, значить, встановилося остаточне тепло і більше не передбачається холодів.

Що не можна робити 1 квітня

  • Не можна в цей день озиратися на жіночі голоси.
  • Не можна думати про погане, плакати та сумувати.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
11.04