Останні новини

1 травня: свята, традиції та чому не варто надягати чорне у Вальпургієву ніч

Цього дня у 2021 році у православних закінчується Великодній піст.

1 травня в Україні та світі відзначають Міжнародний день праці. В цей день згадується боротьба найманих робітників за свої права. У нашій країні, 1 травня, оголошено вихідним. А оскільки, 1 травня, цьогоріч припадає на суботу, відпочивати будемо у понеділок, 3 травня. 

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: Як Kyiv.live Елвіса з Нігерії борщем годував та на Лису гору до відьом водив

1 травня 1886 року в американському місті Чикаго почалися багатотисячні протести робітників. Вони вимагали встановлення 8-годинного робочого дня та підвищення зарплат. Тоді, під час численних сутичок мітингувальників з поліцейськими загинуло кілька людей з обох сторін. Відтоді страйки влаштовували щороку і вони мали більш мирний характер.

В 1888 році 1 травня було оголошене Днем загальнонаціональної боротьби за права робітників. Наступного року на Міжнародному конгресі робітничих партій цей день було обрано для організації інтернаціональної демонстрації. У 1890 році до протестів долучилися в Австрії, Чехії, Франції, Угорщині, Італії.

З середини 1890-х років на травневих демонстраціях проголошувалися вимоги покращення життєвих умов, міжнародної солідарності й боротьби проти мілітаризму та війни. В Радянському Союзі Першотравень був одним з головних свят року. В часи незалежності України “День міжнародної солідарності трудящих” перейменували на “День праці”.

Першотравень.jpeg

Фото: nv.ua

Окрім того, Вальпургієва ніч традиційно припадає на період з 30 квітня на 1 травня, і у 2021 році це відбудеться з п'ятниці на суботу, саме напередодні православного Великодня. Вальпургієва ніч збігається з днем пам'яті католицької святої – уімбурнської черниці Вальпурги, за ім'ям якої отримало назву свято. Свята Вальпургія відома тим, що стала однією з перших черниць. Також вона прославилася різними дивами. У народі Вальпургу вважали покровителькою моряків, вагітних жінок, а ще – захисницею від стихії, хвороб, сказу, голоду, неврожаю. У народі вірили, що саме вночі проти 1 травня відкривалися кордони між світами і люди отримували змогу спілкуватися з душами померлих. За народним календарем, цей час у багатьох європейських країнах збігається зі святкуванням зустрічі весни з літом.

Народна правда.jpeg

Фото: Народна Правда

Прикмети на Вальпургієву ніч

Одна з найтемніших, найстрашніших і найтаємничіших ночей у році.

Починаючи з середньовіччя донині збереглася легенда про те, що крім свята родючості і весни, Вальпургієва ніч – це ще й час бенкету нечисті, яка злітається з усіх куточків землі на священну Лису гору.

Щоб очиститися від злих духів і відлякати відьом, у цю ніч треба палити багаття, а ще веселитися, влаштовувати ігри і гуляння.

За народними спостереженнями, Вальпургієва ніч – вдалий час для правдивих пророцтв, ворожінь і привороту:

  • Якщо рано-вранці після ночі вмитися росою, то вона додасть здоров'я і примножить красу.
  • У цю ніч амулети і талісмани наділені особливою силою і здатні проявити свої захисні властивості.
  • Щоб не накликати на себе біду, в цю магічну ніч не слід згадувати нечисту силу.
  • Не можна вдягати речі чорного кольору, а також ті, в яких у людей відбувалися неприємності.
  • У Вальпургієву ніч сняться віщі сни.

Букви.jpeg

Фото: Букви

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
09.05