Останні новини

20 квітня: свята, прикмети та чому не можна ходити до водойм без захисту на Георгія Сповідника

У цей день відзначається День пам’яті преподобного Георгія, митрополита Мітіленского.

20 квітня — 110-й день року в григоріанському календарі. До кінця року залишається 255 днів. У цей день відзначається День пам’яті преподобного Георгія, митрополита Мітіленського. Також віряни згадують мученицю Акеліну.

Про свята та прикмети цього дня розповідає Kyiv Live.

Георгій.jpg

Фото: То є Львів

Читайте також: Як Сатурн впливатиме на людей у травні


Іменини

20 квітня День ангела імені відзначають: 

Православні: Килина, Данило, Георгій, Серапіон, Юрій, Єгор, Петро, Прокіп, Леон.

Католицькі: Агнесса, Чеслав.

День пам’яті преподобного Георгія, митрополита Мітіленського

День пам’яті преподобного Георгія, митрополита Мітіленського, що відзначається 20-го квітня, присвячений ченцеві, який з юних років присвятив своє життя служінню Богу і всім людським чеснотам. Все життя преподобний Георгій був зразком цнотливості і чистоти, літописці порівнювали його життя з життям ангела. Він мав дар чудотворення, завдяки якому зціляв багато хвороб, зокрема й таких, які вважалися невиліковними.

Традиції, звичаї та обряди на Георгія Сповідника

Люди вірили, що 20-го квітня після сну у водоймах пробуджуються русалки. Згідно з народними повір’ями, якщо з ними дружити, то в роду ніколи не буде потопельників.

Тому жінки в цей день йшли до озер і річок, щоб віднести і залишити на березі для русалок подаруночки: вишиті рушники, білосніжні сорочки, нарядні сукні. 

Правда зустрітися з нечистою силою все одно побоювалися, тому в якості захисту в кишені клали гілочку сушеного полину або кілька часточок часнику.

Сьогодні сприятлива дата, щоб відправитися по магазинах і прикупити обновок. Також день вдалий для походу до косметолога, стоматолога, перукаря.

Ритуал від заздрості

Якщо до 20-го квітня в садах вже зацвіли яблуні, проводили обряд на позбавлення від заздрісників. Квітучу яблуневу гілочку треба акуратно зрізати, легенько побити себе по плечах і виголосити при цьому замовний текст:

"Як ця красуня-яблуня зараз цвіте і пахне, так вона мене від злих і заздрісних очей оберігає. Ніякого зла мені ніхто не зробить, ні словом, ні ділом не зашкодить. Амінь".

Тепер гілочку потрібно закопати поряд з яблунею, з якої її зрізали.

Народні прикмети

  • Якщо йде дощ – вродить калина.
  • Морозно і сонячно в цей день – буде хороший урожай хлібів.
  • Якщо на небі багато зірок, то в лісі буде багато ягід і грибів. Яка погода цього дня, така буде і 20 вересня.
  • У цей день не можна з вікна визирати – біду накличеш.

20 квітня – що не можна робити, а що потрібно

  • За народними повір’ями, 20-го квітня не можна ходити до річок та озер без захисту.
  • У давнину вірили, що в цей день прокидаються водяні і русалки. Тому до відкритої води не підходили без пучка полину або часнику, з точки зору народних вірувань – це найбільш надійні обереги від нечисті.
  • Також увечері не дивилися на зірки з вулиці – тільки через скло вікон, щоб не накликати на себе неприємності.

Нагадаємо:

  • У неділю, 25-го квітня, православні християни відзначатимуть свято, яке передує Великодню – Вербну неділю по-народному або Вхід Господень в Єрусалим. Цього дня у храмах звершується богослужіння та освячується верба.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05