Останні новини

20 листопада: свята, традиції та що не можна робити у Федотів день

324-й день року (325-й у високосні роки) у григоріанському календарі. До кінця року залишається 41 день. У православній церкві 20 листопада вшановують пам’ять святого Федота – одного з мучеників, які постраждали за віру в Христа та вшановується ікона Божої матері з Маледнцем "Взиграніе". У світі відзначають Всесвітній день дитини, та День пам'яті трансгендерів присвячений людям, убитим на ґрунті ксенофобії.

Про історію, традиції та заборони 20 листопада читайте у матеріалі Kyiv Live.

Іменини: Михайло, Олександр, Олексій, Опанас, Богдан, Валерій, Веніамін, Григорій, Євгеній, Єлизавета, Іларіон, Кирило, Федір.

День пам'яті святого Федота Корчемника

У православній церкві 20 листопада вшановується пам’ять святого Федота – одного з мучеників, які постраждали за віру в Христа (всього їх було близько 30 осіб). Саме Федот разом зі своїми товаришами відкрито проповідував християнство, незважаючи на те, що язичники примушували його відректися від своєї віри. В результаті, Федот був заарештований і страчений.

20 листопада селянки починали прясти, але перед початком роботи обов’язково молилися святому Федору для того щоб попросити захисту і допомоги, адже саме Федір був відомий як покровитель жіночого рукоділля. Одночасно відзначали свято Федлра-льодоставу, оскільки водойми вже замерзали, і встановлювалася морозна погода. Селяни починали ходити на риболовлю, але одночасно спостерігалися ожеледь, а тому, намагалися дотримуватися граничну обережність. Дорослі в цей день загадували дітям загадки про лід.

20-lystopada-den-svyatogo-fedota.-fedotiv-den.jpg

Фото: inlviv.in.ua

Вшанування ікони Божої матері з Маледнцем "Взиграніе"

20 листопада вшановується ікона Божої матері з Маледнцем "Взиграніе", яка вважається однією з самих незвичайних і унікальних ікон хоча б тому, що на ній немовля Ісус зображується в русі, а не статично, як на більшості образів.

Згідно з історичними даними, "Взиграніе" – "жіноча" ікона, яка представляє собою копію аналогічного візантійського образу і є чудотворною. У всякому разі, їй часто моляться жінки, які довго не можуть зачати дитину. Можна приходити до образу і парою, щоб молитися разом з чоловіком. Часто 20 листопада замовляється і молебень під назвою "Взиграніє". Особливо це стосується жінок, які повинні в скоро часу народити дитину.

ikona-vzygraniye-nemovlyaty.jpg

Фото: inlviv.in.ua

Всесвітній день дитини

Всесвітній день дитини − свято, започатковане у 1954 році рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних націй. Саме ООН звернула увагу світової спільноти на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення умов для повноцінного розвитку. Свято також відзначається в день, коли Організація Об’єднаних націй прийняла декларацію прав дитини. Це відбулося в 1959 році. Крім того, 20 листопада 1989 року була підписана міжнародна конвенція про права дитини.

Метою проведення цього дня є захист прав дітей та розвитку середовища, дружнього по відношенню до дітей у всьому світі, шляхом діалогу і активних дій, благополуччя дітей у всьому світі, укріплення та розширення діяльності ООН в інтересах дітей.

День пам'яті трансгендерів присвячений людям, убитим на ґрунті ксенофобії

У цей день різні правозахисні, феміністичні та ЛГБТ-організації у всьому світі проводять демонстрації, лекції, семінари та жалобні ходи зі свічками. Мета заходів – привернути увагу суспільства до того, що трансгендерні люди страждають від насильницьких злочинів набагато частіше, ніж багато інших меншин.

Народні прикмети:

  • Ожеледь 20 листопада – ожеледиця протримається ще довго.
  • Рясні снігопади – до сильного паводку навесні.
  • Галки на Федора кричать неспокійно – в найближчі дні буде снігопад.
  • Галки 20 листопада кричать неспокійно – на наступний день варто очікувати снігопад.

Заборони 20 листопада:

  • Відганяйте цього дня погані думки. Все, про що в цей день думає вагітна – переноситься на дитину. Помисли повинні бути чистими та добрими.
  • Вагітній жінці цього дня не можна перекушувати на ходу, адже дитина буде неспокійною.
  • Жінці, яка чекає народження немовлята не варто лінуватися та проводити весь день у ліжку. Якщо вагітна жінка буде багато спати і лінуватися, дитина буде такою ж ледачою.
  • Не можна 20 листопада плести, але зате можна ткати і прясти.

Нагадаємо, у вихідні зірки вам гарантують повний відрив! Головне, аби в неділю ви не жаліли про суботу. Kyiv Live записався без черги до небесної канцелярії і вже готовий озвучити її вердикт.

Теги:
Вийти в ефір
26.11