Останні новини

24 серпня до поліції надійшли щонайменш 12 повідомлень про замінування

Як і минулого року, День Незалежності 2020 пройшов під акомпанемент телефонних дзвінків та електронних листів про замінування. 

Kyiv Live розповідає про надзвичайні події, якими запам'ятався 29-й День Незалежності.

Нет описания.

У Києві 24 серпня до поліції та на електронну пошту ДСНС надійшли декілька повідомлень про мінування адміністративних будівель, станцій метро та магазинів. Серед них були  Національний центр "Український Дім", метро Хрещатик, площа Майдан Незалежності, два магазини Цитрус, кілька мостів, готель "Прем‘єр Палац", ЦУМ, 43 відділення ТАСКОМБАНК та аеропорт Жуляни. Станом на 16:15 завершили перевірку всіх об'єктів та прилеглих до них територій. Вибухонебезпечних предметів чи речовин не виявили. 

Станція метро "Хрещатик"

Об 11:12 на станціях метро почали повідомляти про те, що станція метро "Хрещатик" зачинена на вхід та вихід, а також на перехід до Майдану Незалежності через повідомлення про замінування. Водночас у вагонах метро машиністи оголошували по гучномовцю, що "Хрещатик" зачинений з технічних причин. Потяги курсували у звичному режимі, пасажири бачили порожні платформи з поодинокими працівниками поліції, людей зі станції евакуювали. О 12:46 стало відомо, що ніякої вибухівки на станції не було, роботу метрополітену відновили.

Аеропорт "Київ"

Майже одночасно з "Хрещатиком" "замінували" аеропорт ім. Сікорського, щоправда інформація про це не з'явилася на сайті перевізника, на відміну від повідомлення, яке опублікувало КП "Київський метрополітен". В аеропорту ім. Сікорського("Жуляни") пасажири з годину не могли потрапити до будівлі, а також писали про затримку рейсів, була перед евакуацією.  Людей вивели звідти через "надзвичайну загрозу"(яку - не повідомили), а "Київ" не опублікував на своєму сайті жодного попередження. Літаки курсували за звичного розкладу.


Небезпечних речовин в "Жулянах" не виявили. О 12 годині пасажирів почали впускати до аеропорту та реєструвати на рейси.

ЦУМ

О 15:00 надійшло повідомлення, що нібито в ЦУМі теж закладено вибухівку. Всіх людей з універмагу евакуювали, на місці працювали спеціалісти, що мали перевірити усі магазини на наявність небезпеки. Це мало зайняти ледве не 3 години. Пізніше з'ясувалося, що повідомлення було хибним й вже о 16:00 почали впускати клієнтів до магазинів. Звідки надійшло повідомлення про замінування - невідомо.

Вже о 16:15 поліція повідомила, що усі об'єкти перевірили й ніде не знайшли жодної небезпечної чи підозрілої речовини.

Як повідомляє ГУ ДСНС України у м. Києві, протягом 17-23 серпня підрозділи гарнізону для спільного відпрацювання з МВС та СБУ інформації щодо мінування об’єктів міста Києва здійснили 11 виїздів на анонімні замінування та виявлені підозрілі предмети. Всього за 2020 рік здійснено 203 виїзди (за аналогічний період 2019 року 489 виїздів) по заявкам щодо мінування об’єктів столиці.

Нагадаємо, у неділю, 23 серпня, у Києві на станції метро "Майдан Незалежності" поліцейські звернули увагу на чоловіка, який дивно поводився. Виявилось, що він прибув у столицю із тимчасово окупованої території. 

Вийти в ефір