Останні новини

25 лютого: свята, прикмети, заборони та що знайшли чоловіки в рясах на священній грецькій горі

Цей день в народі називали рибним

25 лютого Україна та весь православний світ відзначають одразу декілька свят. Це день Мелетія та Олексія Рибного, набуття Іверської ікони Богоматері. А також 25 лютого за деякими історичними даними вважається днем першого офіційного герба України.

Про історію та традиції свят розповість Kyiv Live.

Читайте також: Гороскоп на 25 лютого

Мелетія та Олексія Рибного

лешка.jpeg

Цього дня наші предки намагалися проморозити насіння, адже так воно загартується та дасть добрий урожай.

Святкування набуття Іверської ікони Божої матері

іверниська ікона.png

Фото То є Львів

На цій іконі, оригінал якої зберігається в однойменному монастирі на горі Афон в Греції (чернечій горі, доступ куди є лише в чоловіків), зображена Діва з немовлям. За переказами, її намалював євангеліст Лука, сподвижник апостола Павла. А набуття відзначається 25 лютого, бо саме цього числа ченці монастиря знайшли чудотворний образ.

Прикмети

  • Завірюха на Олекси - влітку буде багато дощів.
  • Зірки на небі - до багатого врожаю.
  • Довгі бурульки на будинках - добре вродять овочі.
  • Струмки потекли - до гарного улову риби.
  • Холодний день 25 лютого - весна буде ранньою і теплою.

Заборони

  • Категорично не можна починати нові справи або планувати поїздки - це призведе до невдач.

Інші свята 25 лютого

воля.jpg

Цього числа у 1918 році Українська Центральна Рада у Коростені вперше прийняла тризуб як офіційний герб УНР. Але історія нашого символа налічує більше ста років. Історії відомо, що за найдавніших часів він уважався магічним оберегом. Його помічали на пам'ятках, датованих першими століттями нашої ери. Існує зо три десятки теорій походження й значення тризуба:  сокіл, якір, символ триєдинства світу тощо. А дехто вбачає у ньому навіть слово "воля".

Після Злуки в 1919 році тризуб став гербом усієї України. І за часів Скоропадського, і Директорії він був національним символом. Уперше конституційно оформити його статус спробували у травні 1920 року, а вдруге - у жовтні того ж року.

Сучасний герб держави Україна, один із чотирьох її офіційних символів поряд з прапором, гімном і Конституцією, було затверджено 19 лютого 1992 року.

Нагадаємо:

  • Через пандемію коронавірусу за останні декілька місяців британська королівська пошта перебуває у кризі, часто губляться тисячі відправлень. А що найбільш цікаво, деякі з них можна потім купити у мережі.
  • Будинок з культового горор-фільму "Мовчання ягнят" перетворять на готель. Власник, великий фан кіно, вирішив відкрити куплений за 300000 доларів маєток для гостей. За його словами, тут можна буде проводити весілля та різні тури. Двоповерхова будівля у Перріополісі, недалеко від Піттсбурга, зберегла свою архітектуру 90-х років майже повністю. Виключенням стали деякі сучасні елементи декору. На території в два акри Кріс Рован планує також відкрити майстерню Буффало Білла.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04