Останні новини

27 листопада: свята, традиції, іменини та що не можна робити у Пилипівку

Не можна сваритися та злословити

27 листопада — 332-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 34 дні. Церква цього дня шанує святого Пилипа, а 27 листопада називають Філіппів день.

Kyiv Live зібрав матеріал про традиції та заборони дня.

Іменини

27 листопада День ангела імені відзначають: Аристарх, Філіп, Олексій, Григорій, Микола, Михайло, Порифій, Сергій, Олесандр, Василь, Костянтин, Гаврило, Віктор, Георгій, Дмитро,  Петро, Федір, Анна.

Церковне свято

У церкві 27 листопада вшановується пам’ять святого Філіпа, який відноситься до числа 12 апостолів, учнів Ісуса.

Апостол Філіп, фото: Азбука веры

Інші назви свята: «Пилипівки», «Пилипові заговини», «Куделиця», «Заговини».

В Євангелії від Іоанна сказано, що Філіп походив з одного роду з Петром і Андрієм, був покликаний учні одночасно з ними. Крім того, він був одружений і виховував дочок, що є підтвердженням того факту, що апостоли не були апріорі самотніми. Проповідуючи християнство, Філіп прославився великою кількістю чудес. Так, одного разу він навіть воскресив померлого немовляти, якого до нього принесла безутішна мати.

Що прийнято робити 27 листопада?

27 листопада багато дівчата починали ворожити. Вони залишали шматок яловичини від вечері і клали її під подушку, запрошуючи судженого «заговеться». Говорили, що після цього у сні прийде наречений. Також розпочинався період так званих бабських засидок, коли жінки збиралися в одній хаті і пряли вовну, льон, розмовляли і співали пісні.

Цікаво, що 27 листопада проводили обряд вигнання тарганів. Для цього всією родиною витягали за нитку таргана, яка була прив’язана до ноги. Вважалося, що після цього тарганів в будинку не буде.

Говорили, що з Філіпповок вовки стають злими, оскільки вони ще не ослабли від голоду, але вже не проти чимось поживитися. Саме тому, вовк може напасти на людину або тварину. Так що, намагалися триматися подалі від лісів, відкритих місцевостей і полів, де часто можна було зустріти вовків.

Що не можна робити?

Не сваріться, не сперечайтеся, не зліться і приберіть весь негатив з своїх емоцій. Якщо проведете день мирно і з хорошим настроєм, то отримаєте заряд везіння на довгий час. Не починайте нові справи, інакше вас чекають фінансові проблеми і збитки. Але можна планувати. Також не говоріть поганих слів, такі слова можуть залучити невдачі, хвороби і проблеми в особистих відносинах.

Народні прикмети

  • Іній вранці 27 листопада – наступного року буде багатий урожай вівса
  • Пішов дощ на Пилипа – за прикметами, можна сподіватися на багатий урожай пшениці
  • Ворона каркає 27 листопада – скоро відлига буде
  • Хмарність чи снігопад віщують негоду травень
  • Якщо не зіграєш весілля до 27 листопада, то, згідно з прикметами, до наступного року сім’ї не створиш.

Нагадаємо, ервіс кур'єрської доставки Glovo запустив нову функцію самовивозу. Тепер користувачі зможуть замовляти їжу через мобільний додаток, але забирати її доведеться самим.


Вийти в ефір
16.01