Останні новини

27 лютого: свята, прикмети, заборони та чому в цей день шанують білого ведмедя

Цей день покликаний звернути увагу суспільства на екологічні проблеми

27 лютого у світі відзначають день святого Кирила Весновказівника. Він був братом рівноапостольного Мефодія, разом з яким склав слов'янську абетку. У цю суботу також святкують день полярного ведмедя. Це привід на відпочинок для людей, що люблять не задумуватися над завданнями. А також визначна дата в історії двох індійських штатів.

Детальніше про свята, прикмети та заборони цього дня вже дізнався Kyiv Live.

весновказівник.jpg

Фото То є Львів

Читайте також: Гороскоп на 27 лютого

День святого Кирила – Весновказівника

27 лютого згадують свої гріхи, каються в скоєному. Кирило, як і його старший брат Мефодій, народився у македонському місті Солуні. З 14 років отримав чудову освіту та виховувася з сином імператора. Був бібліотекарем соборного книгосховища, філософом. Успішно "прожарював" єретиків та іконоборців. Попри прагнення до самотності разом зі своїм братом відправився у 857 року до хозар на місіонерство за наказом імператора Михайла. У Херсоні, на своєму шляху, брати знайшли мощі Климента, Папи Римського. У 862 році вони направилися до Моравії, аби проповідувати християнство на слов'янській мові. Їх про це попрохав князь Ростислав. Святі Кирило і Мефодій склали слов’янську азбуку і переклали слов’янською мовою Євангеліє, Апостол, Псалтир і багато богослужбові книги. Також вони вели Богослужіння на слов’янській мові.

Прикмети

Сни цього дня вважаються віщими.

 • горщик і тарілка сняться до невдачі в справах;
 • риба – до несподіваних новин;
 • кладовище – до щасливого і довгого життя;
 • годинник – до труднощів, які виявляться тимчасовими;
 • лист – до розставання;
 • розмова по телефону – до порожніх чуток;
 • тримати на руках малюка – до спокою і стабільності;
 • сумка – до розорення;
 • гонитва – до судового розгляду;
 • міцний мороз 27 лютого - до спекотного літа;
 • яка погода цього дня, таким буде серпень;
 • голосно щебечуть синиці - буде тепло.

Заборони

 • не можна планувати похід до лікаря.

Інші свята 27 лютого

медведи.jpg

Міжнародний день полярного ведмедя

Це свято з'явилося у 2014 році та насамперед покликано звернути увагу на екологічні проблеми. Глобальне потепління зачепило і ареали проживання цієї хижої тварини. Якщо продовжуватимуть танути льодовики, змінюватися екосистема, білі ведмеді можуть зникнути.

День "І їжаку зрозуміло"

Свято, в основі якого лежить концепція простоти, створив Адрієн Сіу Куперсміт - "Головний евентолог Америки" - для журналу Insight - Вашингтон, округ Колумбія в серпні 1995 року. Згідно концепції, це день для простих рішень та дій, які не вимагають довгого роздумування. День Простіше простого або No Brainer Day (День Не напрягай мозок) забороняє виконання якихось серйозних проєктів.

Вважається, що часто саме надмірні роздуми заважають нам досягти свого. Якщо цього дня робити лише те, що не вимагає значних зусиль, увечері може виявитися, що ви зробили багато корисного, до чого раніше просто не доходили руки.

День маратхської мови

махаратха.jpg

Фото з відкритих джерел

Свято відзначається в індійських штатах Махараштра і Гоа. Це день народження видатного представника народу маратхі поета Кусумаграджа. Припадає щороку на третю декаду лютого.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
23.04