Останні новини

35 років потому: у МОЗ розробили регламент дії, у разі виникнення радіаційної аварії

Документ підписали напередодні 35-ї річниці аварії на ЧАЕС.

Міністерство охорони здоров'я розробило регламент проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії.  Відповідний наказ було зареєстровано 16 квітня 2021 року в Міністерстві юстиції. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка.

"Для того, щоб зменшити або відвернути радіаційне опромінення щитоподібної залози при таких аваріях Міністерство охорони здоров’я розробило Регламент щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії", — повідомив Ляшко.

За його словами, йодна профілактика буде ефективною, якщо провести її терміново, в перші години після поглинання радіації. Це допоможе зменшити або відвернути радіаційне опромінення щитоподібної залози при аваріях. 

У регламенті зазначено, що при радіоактивних викидах, людям потрібно отримати дозу калій йодиду або стабільного йоду. Однократне дозування для дорослої людини становить:

  • калій йодиду — 125 мг;
  • йоду — 100 мг. 

"У разі виникнення радіаційної аварії на об'єктах, призначених для поводження з радіоактивними та ядерними матеріалами, та загрози забруднення довкілля РІЙ (радіоактивними ізотопами йоду) персонал повинен прийняти негайно 125 мг КІ (калій йодиду). Населення, яке проживає на території, де є загроза забруднення РІЙ, приймає профілактичну дозу препарату КІ тільки після офіційного оповіщення про загрозу викиду та необхідність проведення йодної профілактики", – зазначено в документі.

За словами Ляшка, йодна профілактика належить до термінових заходів, спрямованих на запобігання негативного впливу ранньої фази радіаційної аварії. 

"Вона полягає в застосуванні препаратів стабільного йоду впродовж перших 6 годин після поглинання радіоактивних ізотопів йоду щитоподібною залозою", – пояснює Ляшко. 

Нагадаємо:

  • 26 квітня виповнилося 35 років аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Техногенна катастрофа стала найбільшою в історії людства, забрала життя сотень тисяч людей і ще довгі роки матиме наслідки для екології.
  • На початку 2021 року чисельність постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи становила 1 млн 718 тис 113 осіб. Зазначається, що серед цієї кількості постраждалих 181 149 - учасники ліквідації наслідків аварії, 1 534 819 – потерпілі від Чорнобильської катастрофи, з них 322 876 дітей.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
08.05