Останні новини

3 лютого: свято, прикмети, іменини та чому не можна позичати гроші на Максима-розрадника

Цього дня прийнято було згадати добрим словом усіх, хто допомагав у минулому

3 лютого - 34-й день року в григоріанському календарі. До кінця року залишається 331 день. Цього дня православна церква вшановує пам’ять Максима Грека, релігійного публіциста і перекладача.

Kyiv Live розповідає про свято, іменинників, народні прикмети та заборони.

святий максим.jpg

Фото з відкритих джерел

Читайте також: Гороскоп на 3 лютого для всіх знаків Зодіаку

Іменини

3 лютого День ангела відзначають: Максим, Агнія, Анастасія, Ганна, Євген, Іван, Ілля.

День Максима-розрадника

3 лютого, віряни православної церкви вшановують пам’ять Максима Грека, релігійного публіциста і перекладача. В народі свято отримало назву Максим – розрадник.

З церковних переказів відомо, що святий Максим народився в 1475 році в Греції, але згодом приїхав до Росії, де займався перекладом духовних творів. Першою його великою роботою був переклад Псалтирів. Максим Грек помер у 1556 році в Троїце-Сергієвій Лаврі.

Здавна святий Максим вважався розрадником. Прийнято вважати, що він допомагає людям впоратися з усіма бідами. Крім того, християни молилися йому про заступництво за вдів і сиріт.

Кожна людина у Максимів день повинна була згадати добрим словом всіх, хто коли-небудь приходив їй на допомогу, а також допомогти в чомусь у відповідь.

Також у цей день люди молилися про благополуччя в домі. За традицією подружжя виходило у двір, тримаючись за руки, і разом струшувало з дерев іній. При цьому було прийнято говорити: “Що Бог поєднав, те людині роз’єднати не під силу”.

Народні прикмети

  • Якщо на Максима через хмари видно Місяць – це запорука гарного врожаю.
  • Ясна погода 3 лютого – чекай довгих морозів.
  • Якщо у цей день подружжя, взявшись за руки, струсить сніг з дерева, що росте у їхньому дворі, то це гарантує їм процвітання і щастя.
  • На Максима, 3 лютого, якщо створиш добру справу, то добро обов’язково тобі повернеться.

Що не можна робити 3 лютого

  • Не варто зловживати шкідливою їжею.
  • Не можна позичати предмети побуту.
  • Заборонено лихословити сьогодні.

Нагадаємо:

  • Кому зірки пророчать успіх, а кому варто набратися терпіння на наступний день - знають лише в у небесній канцелярії. Але певним знакам зодіаку варто прислухатися до свого серця.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
02.03