Останні новини

3 тисячі років тому собаки м'яса не їли: чим харчувалися пухнасті улюбленці у минулому

Раніше собаки харчувалися злаками, рослинами та овочами

Дослідження залишків 36 собак, що були знайдені в археологічній пам'ятці приблизно в 15 кілометрах від Барселони, здивували науковців. Вчені виявили, що більшість із собак були вегетаріанцями.

Про це повідомляє Kyiv Live посилаючись на Daily Mail.

Читайте також: У Тайланді мавпу Ґодзіллу відправили у табір для схуднення

Місцина, в якій знайшли залишки собак, вперше була заселена у кам'яному віці. Собаки жили там в період бронзового та залізного віків, між 1300 та 550 роками до нашої ери. Скоріш за все, люди піклувалися про них, тому поховані собаки були у ямах.

Після вивчення рівнів вуглецю та азоту в кістках тварин вчені змогли відповісти, що саме їли собаки. Дев'ять собак з 36 окрім м'яса майже нічого не їли. 10 з них були всеїдними, а ось інші 17, що залишилися, харчувалися злаками, рослинами та овочами. Їх рівень вуглецю та азоту був майже ідентичним з рогатою худобою, яку вони охороняли.

До речі, зараз популярність рослинної дієти серед людей набирає обертів і призводить до того, що деякі з власників домашніх тварин саджають на неї своїх улюбленців. Слід враховувати, що собаки пристосовані до вегетаріанського раціону, оскільки мають гени амілази, що допомагають у перетравлюванні та засвоюванні поживних речовин з рослин. Але кішки такого гену не мають, тому у їх раціоні обов'язково має міститися м'ясо.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
23.04