Останні новини

6 квітня: свята, прикмети та заборони у передсвято Благовіщення Пресвятої Богородиці

День був присвячений підготовці до такого свята, як Благовіщення.

6 квітня віряни відзначають передсвято Благовіщення Пресвятої Богородиці, в народі цей день відомий як свято Артемон – дери полоз. Також 6 квітня святкують Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку і Всесвітній день настільного тенісу.

Про свята та прикмети цього дня розповідає Kyiv Live.

Іменини 6 квітня відзначають: Артемій, Володимир, Мартін, Петро, Степан, Яків.

Передсвято Благовіщення Пресвятої Богородиці

6 квітня – переддень свята Благовіщення, до якого завжди ретельно готувалися (проводили генеральне прибирання в будинку, готували святкову їжу, наводили порядок у дворі). Благовіщення – велике церковне свято, під час якого не можна працювати, тому напередодні святкового дня господині старалися переробити всі домашні справи, а чоловіки йшли працювати в сад, лагодили інвентар. Жінки прибирали, прали, вимиті лавки натирали ялівцем, який є відмінним природним антисептиком і, згідно з повір’ям, захищає оселю від злих духів.

Читайте також: Скільки коштує "великодній кошик" у 2021 році

Артемон – дери полоз

У цей день православна церква вшановує пам'ять святителя Артемія (Артемона), єпископа Солунського. Він жив і проповідував на зорі християнства – в І-ІІ століттях. За старим календарем, у цей день ще був сніг, який за ніч підмерзав. Ті селяни, які не встигли змінити сани на віз, ризикували обдерти полози.

Також день 6 квітня пов'язаний із незвичайними обрядами. Було заведено палити у дворі і обходити хати колами, щоб вигнати нечисту силу. Також вогонь розводили уздовж доріг, щоб вказати подорожнім дорогу до церкви.

Прикмети 6 квітня

  • Якщо вночі не надто холодно, то весна буде ранньою
  • Роса вранці - для коней багато корму (мається на увазі багатий урожай проса)
  • Сніг пішов 6 квітня - буде хороший урожай гречки
  • Вдарив мороз - буде багатий урожай вівса і проса
  • Тепла ніч - прикмета того, що весна швидко прийде
  • Сніг розтанув до Благовіщення - значить, в цьому році снігопадів більше не буде
  • У ніч на Благовіщення треба вивісити мокрий рушник. Якщо він висохне до ранку - чекай багатого врожаю. Якщо залишиться мокрим - прикмета до того, що влітку буде неврожай.

Що не можна робити 6 квітня

  • Після обіду не можна фізично працювати.
  • 6 квітня заборонено думати про погане і бажати комусь зла.
  • Також не варто сваритися, ображати інших і лихословити

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
17.04