Останні новини

6 мільярдів гривень боргу за комірне: експерт пояснив, чому ростуть ціни на газ

Кияни заборгували понад 6 мільярдів гривень за комірне.

Про це повідомляє пресслужба міністерства розвитку громад і територій.

Причина цьому — монополія Нафтогазу. За словами співзасновника фонду енергетичних стратегій Юрія Корольчука, ціна на газ могла б бути на 20% меншою, якби ми мали аукціони та біржу.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/HYrfQJf5pqU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

"Ціна, яку зараз виставляє Нафтогаз Україна — найвища. Хоча він вийшов на ринок й заявив, що вони планують боротися за споживача. Але сьогодні вони виставляють найвищу ціну: майже 5 гривень 20 копійок. З усіма транспортними затратами це майже 6 тисяч гривень за тисячу кубометрів. Це далеко не мало", - пояснює Корольов.

Сподіватися на те, що в наступному сезоні ціни в платіжках стануть меншими не варто. Навпаки ймовірно вартість буде ставати ще більшою.

"Якщо ми говоримо про квартирний фонд, багатоквартирні будинки, то та мова йде про теплопостачання. В деяких нових будинках, але їх не багато, є власні індивідуальні теплові пункти. Але в будь-якому випадку вартість тепла скоріш за все не знизиться, в порівнянні з минулим сезоном, навіть буде зростати: за 1 гігакалорію ціна становитиме десь 1600-1800 гривень", - каже експерт.

Деякі громадяни перейшли на альтернативні види палива. Однак на думку співзасновника фонду енергетичних стратегій Юрія Корольчука це не завжди допомагає зекономити.

"Альтернативні види палива: дрова, торф, електричні котли приблизно співмірні ціні на газ. Адже ринок диктує свої правила. Якщо зросте ціна на газ, то одразу зростуть ціни й на торф'яні брикети", - резюмує Корольчук.

Нагадаємо, Інститут національної пам'яті закликав КМДА переглянути списки об'єктів на демонтаж у зв'язку з декомунізацією. Оскільки на їхню думку, в іншому випадку кияни можуть самі взятися до справи.

Теги:
Вийти в ефір