Останні новини

6 років за підкуп сигаретами: стало відомо, яку відповідальність понесуть нечесні кандидати

5 вересня почалася виборча кампанія, і на деяких кандидатів вже посипалися звинувачення у підкупі виборців. Від якої суми може йти мова про нечесну гру?

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів радник МВС Михайло Апостол.

Надання будь-яких товарів, робіт чи послуг, які супроводжуються агітацією за кандидата чи партію, чи навіть під час такого надання згадування його імені, - це непрямим підкупом виборців. Якщо вартість товарів буде меншою за 63,06 грн. – порушники будуть притягнуті до адмінвідповідальності. Непрямий підкуп виборців обійдеться від 1700 до 3400 грн., а для посадових осіб – від 3400 до 5100 грн. Якщо ж вартість буде більшою за цю суму, чи надаватимуться продукти харчування, спиртні напої та тютюнові вироби, незалежно від їхньої вартості, порушники будуть притягнуті до кримінальної відповідальності за ч. 3 ст. 160 Кримінального Кодексу України. Санкція статті передбачає обмеження волі на строк від двох до п’яти років або позбавлення волі від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

Єдине виключення з цих правил - надання виборцям брендованої сувенірної продукції з символікою партії, іменем або зображенням кандидата. Проте її вартість не має перевищувати 1 грн. 02 коп.

Апостол зазначив, що право агітувати кандидат чи партія отримує наступного дня з моменту реєстрації кандидата чи партійного списку виборчою комісією. Тільки тоді кандидат стає суб’єктом виборчого процесу, і лише з цього моменту його можна притягти до відповідальності за порушення.

Нагадаємо, напередодні місцевих виборів Віталію Кличку закинули використання адмінресурсів під виглядом благодійності. На думку деяких депутатів, мер Києва зловживає владою та веде нечесну передвиборчу гонитву.

Вийти в ефір