Останні новини

8 березня: свята, прикмети та чому на Масляну слід пекти круглі млинці

Міжнародний жіночий день святкують вже понад 100 років

8 березня крім традиційного жіночого свята у світі відзначають ще не один знаменний день. Так, у кількадесят країнах це ще й свято матері. А у США цього числа захищають политий шоколадом арахіс.

Про ці свята розповість вам Kyiv Live.

Читайте також: Гороскоп на 8 березня

8 березня

8 березня.jpg

8 березня - одна з найвизначніших історичних дат для феміністок. Щорічне свято покликане звернути увагу на права жінок, сексизм та гендерну нерівність. Перші святкування відбулися у соціалістичних рухах Америки та Данії, які приурочили це до боротьби за здобуття виборчих прав для жінок. В 1911 році в Австро-Угорщині, Швейцарії та Німеччині вперше відзначили Міжнародний жіночий день, у наступні роки він припадав або на кінець лютого, або на початок першого місяця весни. З 20-х років 20 століття його активно відзначали в СРСР, а після розпаду союзу згадка про 8 березня залишилася лише на пострадянському просторі. В 1977 році первозданну ідею свята "воскресили" феміністки другої хвилі і з того часу його знову ввела Генасамблея ООН.

День матері

мать.jpg

Є альтернативою 8 березня. Проводиться у Афганістані, Албанії, Азербайджані, Боснії та Герцеговині, Болгарії, Бурунді, Буркіна-Фасо, Косово, Лаосі, Македонії, Молдові, Чорногоріі, Сербії, Таджикистані й Узбекистані. 

День захисту политого шоколадом арахісу

арахіс.jpg

Національний день арахісу залитого шоколадом в США - це щорічні березневі заходи у першій декаді місяця.

Масляна 2021

Масляна

Фото з відкритих джерел

Цьогоріч, у 2021, початок Масляної припадає на Свято жіноцтва і краси 8 березня. Так, Масляний тиждень відзначатимуть з 8 по 14 березня, а 15 березня розпочнеться Великий піст.  До того, як він розпочнеться - цілий тиждень гуляють, спалюють ритуальну фігурку "Масляної", і готують різноманітні ситні страви, які вже не містять м'яса. Часто це млинці з різноманітною начинкою - від солодких до солоних.

Прикмети на Масляну

Ународі вважали, що Масляну необхідно відсвяткувати гучно, весело.

  • Чим більше млинців на столі буде протягом Масляного тижня - тим багатшою буде родина;
  • якщо незаміжня дівчина спекла рівний і золотавий перший млинець - до заміжжя;
  • якщо млинці дівчини виходять корявими - не бачити цьогоріч шлюбу;
  • несподівані гості на Масляну - до щастя в родині;
  • на Масляну мороз - то літо буде теплим.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
14.04