Останні новини

9 квітня: свята, прикмети та що не можна робити на Мотрони Настовиці

У п'ятницю треба віддати борги.

9 квітня православні християни згадують святу мученицю Мотрону Солунську. Дату за народним календарем називають день Мотрони Настовиці.

Про свята та прикмети цього дня розповість Kyiv Live.

Іменини 9 квітня відзначають Іван, Олександр, Павло.

Мотрона Настовиця або Напівріпиця

Жила Мотрона в місті Солуні в III столітті і з ранніх років дотримувалася християнської віри. В юнацькому віці Мотрону взяла до себе в рабині юдейка Павтіла, яка була дружиною місцевого воєначальника.

Павтіла змушувала Мотрону відректися від християнства, наказувала своїм слугам морити бідну дівчину голодом і сильно бити. Але Бог щоразу давав Мотроні терпіння і сили витримувати муки. Тоді розлючена Павтіла сказала слугам забити дівчину до смерті. Потім її тіло скинули з міської стіни.

Хоча до 9 квітня тепло вже остаточно встановлювалося, все-таки ранкові заморозки ще часто траплялися. Від цього вранці на дорогах утворювався крижаний наст. Тому дату і прозвали в народі Мотрею Настовицею. А Полуріпицею день називають, тому що на Русі 9 квітня було заведено перебирати ріпу. Половину перебранної ріпи готували для посадки.

матрони.jpeg

9 квітня - День пам’яті мучениці Матрони Солунської. Мотрона Настовиця

Наші предки вважали день Мотрони найбільш сприятливим, щоб розплачуватися з грошовими боргами. Вірили, хто саме 9 квітня погасить всі борги, тому більше не доведеться знову позичати.

Прикмети 9 квітня:

  • Якщо чайки кричать увечері, то на наступний день буде ясно.
  • Якщо вони кричать низько, то буде посуха влітку.
  • Іній і туман вранці – рік буде дуже врожайним.
  • Чибіс приніс на дзьобі воду — до першого весняного дощу;

Що не можна робити 9 квітня:

  • Сьогодні не можна з’ясовувати стосунки. Наші предки вірили – хто в цей день посвариться, той вже ніколи не помириться.
  • Постарайтеся приховати свою образу до завтра, навіть якщо дуже сильно злитеся. Особливо не можна сваритися подружнім парам, щоб не розлучитися.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є! 

Вийти в ефір
23.04