Останні новини

9 листопада: які прикмети та заборони діють цього дня

Дізнайтеся, які свята відзначають 9 листопада.

Завтра, 9 листопада у світі відзначають Міжнародний день проти фашизму та антисемітизму. Трактується як день пам'яті, коли відбулася перша масова акція фізичного насильства Третього рейху по відношенню до євреїв. Також, цього дня відзначається Всесвітній день книги рекордів Гіннеса. В Україні святкують день української писемності та мови, за православним календарем - це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця. 

Крім того, православні згадують набуття мощей благовірного князя Андрія Смоленського в Переславлі-Заліському. Святий благовірний Андрій був одним з сімнадцяти синів смоленського князя Феодора Фомінського. Благовірний князь довірив свою долю Всевишньому і попросив вказати вірний шлях. Як і багато великих Російські подвижники, Андрій Смоленський приховував своє походження. Так він мандрував по різних містах і селах, поки в 1360 році не потрапив в Переславль-Залеський. Князь відчув необхідність залишитися жити тут і згодом провів у цьому місті багато років.

Спочатку подвижник оселився біля воріт храму Святителя Миколая, потім став у ньому паламарем. У смиренні і лагідності він тридцять років прослужив паламарем і лише після його смерті стало відомо походження святого. При ньому виявили грамоту з його коротким життєписом, перстень з княжою печаткою і залізні вериги.

У цей день за традицією давали обітниці (обіцянки) виконати певну роботу або слідувати якійсь заповіді протягом декількох тижнів, місяців або року. Саме цей день календаря вважався особливим, обітним, днем.

Прикмети на 9 листопада:

  • Прийнято вважати, що якщо в цей день на землю ляже сніг, то весна буде ранньою
  • У цей день не слід лихословити, сваритися й думати про погане.
  • Не слід планувати щось масштабне, бо воно не збудеться.
  • Не треба говорити з незнайомцями,адже наші предки вірили, що це може накликати біду.


Теги:
Вийти в ефір
17.04