Останні новини

9 лютого: свята, прикмети та чому в день Іоанна Златоуста не можна дарувати подарунки

Для Іоанна Златоуста моляться у патових ситуаціях

9 лютого в Україні та світі відзначають день Іоанна Златоуста. А також цей день - професійне свято стоматологів.

Про це повідомляє Kyiv Live.

златоуст.jpg

Фото То є Львів

Читайте також: Скандальну викладачку університету ім. Драгоманова відсторонили від занять

Історія свята

Іоанн Златоуст є одним з найшанованіших святих у православ'ї також знаний як архієпископ Константинопольський. Йому молилися на розум, добробуту в родині. Златоуст також є покровителем тих, хто у відчаї та опинився на роздоріжжі.

На Русі традиційно у цей день готували поминальну вечерю. Якщо дозволяла погода, родина ходила на цвинтар до своїх рідних. Є також забобони, що цього дня не можна дарувати подарунків, бо тоді нещастя спіткає і дарувальника, і отримувальника.

9 лютого прибирали піч, яка дарувала вогонь та була дуже важливою у житті наших предків. Якщо цього дня вогонь спалахував одразу, то тоді сім'ю очікував родючий рік.

Прикмети

  • Подивіться на отриману купу попелу в печі. Якщо вона довга - першим у будівлі з'явиться небіжчик, а якщо кругла - то немовля.
  • Якщо під час горіння голосно тріщать дрова — до посилення холодів.
  • Полум’я рветься у трубу — до негоди або сімейних конфліктів.
  • Язики полум'я іскряться — до новин.
  • Сліпучо-білий місяць – до холодів, червоний – до вітру.
  • Хмари у небі летять проти вітру – до снігу.
  • Скло вікон запітніло – до тепла.

Інші свята 9 лютого

Міжнародний день стоматолога

Дата святкування дню однієї ранньохристиянської великомучениці Аполлонії, що жила в III столітті нашої ери в Олександрії та загинула, коли їй у тортурах вирвали усі зуби.

Уже в 7-му тисячолітті до нашої ери людям вдалося зробити прототип сучасної бормашини. У пакистанській провінції Белуджістан знайшли останки людей, що, на думку вчених з Франції і США жили близько 7 - 5,5 тисяч років до н.е. У них виявили в деяких зубах зроблені при житті майже ідеальні просвердлені отвори діаметром від 1-го до 3-х міліметрів, а глибиною до 3,5-ї міліметрів. Зараз, за деякими даними 95-98% дорослого населення Землі мають запломбовані зуби.

Нагадаємо:

  • Що нам сніг, що нам спека, коли поруч кохана людина, а зовсім скоро день Святого Валентина? Попри те, що ми не поети, ми можемо сплести мереживо вашої долі із того, що кажуть нам зірки.
  • Астрономічне явище парад планет доволі рідкісне, цього року землянам пощастило його спостерігати з 4 лютого. Триватиме цей процес до 13 числа. У знаку Козерога нині зібралося аж 5 планет: управитель Сатурн, Юпітер, Венера тощо. Для планети партнерських стосунків це - час розрахунку. Доєднався до своїх "друзів" по Сонячній системі і ретроградний Меркурій, що завдає багато незручностей різним знакам зодіаку. Ця позиція планети може принести жителям Землі певні бар'єри у комунікації.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
03.03