Останні новини

Іпотечних валютних боржників восени можуть почати виселяти з квартир

Президент Володимир Зеленський застосував право вето щодо прийнятого Верховною Радою закону про продовження мораторію на примусове виселення з житла за несплату за валютними іпотечними кредитами до 1 січня 2022 року. Причина - нібито окремі положення цього закону не узгоджуються з Конституцією.

Про це стало відомо з сторінки законопроекту №3640 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті" на сайті ВР.

"Аналіз Закону свідчить про те, що окремі його положення не узгоджуються з Конституцією України та законами України, а також не відповідають принципу юридичної визначеності, ясності і недвозначності правової норми, яка є складовою конституційного принципу верховенства права", - йдеться в запропонованих змінах до законопроекту.

Крім цього, на думку юристів президента, пропонований законом мораторій не визначає чітких умов і кола боржників, щодо яких буде діяти відповідна заборона на відчуження майна, що може спричинити застосування положень закону не тільки до іпотечних валютних кредитах, а й під час примусового виконання рішень інших категорій стягнення, що "призведе до правового колапсу".

Проект закону №3640 за основу був прийнятий 16 липня 2020 року. Автор законопроекту - заступник голови фінансового комітету Ради, обласної мажоритарник Олександр Дубинський (округ 94, Обухів, Васильків і відповідні райони).

Законопроект стосувався захисту одержувачів валютних кредитів (позик), яких з кінця жовтня поточного року можуть почати примусово виселяти з житла за несплату за такими кредитами - за чинним законодавством в кінці жовтня закінчується термін дії відповідного мораторію. Рада з подачі нардепа Дубинського мораторій продовжила до 1 січня 2022 року, але тепер його ветував президент, а значить, боржників по валютних іпотечних кредитах восени можуть почати примусово виселяти з житла.

Нагадаємо, прокуратура Київщини клопочеться про повернення державі земельних ділянок у Фастівському районі, які були незаконно передані у приватну власність.Вийти в ефір