Останні новини

На Подолі мітингують проти закриття відомого ресторану. Чому конфліктують кияни, влада та власник закладу

Вже декілька днів группа людей, які називають себе мешканцями Подолу, протестують проти закриття ресторану "Одеса-мама", що на вулиці Хорива. Ще одна група мітингує, щоб захистити ділянку від закладу, натомість відкривши на території сквер. 

Про це йдеться в повідомленні видання The Village Україна.

Новий заклад формату "Одеса-мама" почав роботу біля станції метро "Контрактова площа" між вулицями Верхній Вал і Хорива, між будинками №15 і №19 на вулиці Хорива. А 3 серпня на сходах біля літнього майданчика закладу з’явилася група людей у військовому одязі, яка встановила біля входу намет і розклеїла на фасаді світлини та плакати, адресовані заступнику голови КМДА й колишньому голові Подільської РДА Валентину Мондриївському.

На плакатах написи: "Мондрієвський грабує Поділ" і "Кличко! Для кого краде Мондрієвський?". Поряд також розклеїли світлини із "Будинком-монстром" і кількома зруйнованими будівлями на Подолі.

Близько десяти людей у камуфляжному одязі зайняли місця біля літнього майданчика закладу "Одеса-мама". Учасники називають себе мешканцями Подолу. Вони кажуть, що проти закриття закладу, на який нібито планують "рейдерське захоплення". 

"Цей заклад хочуть знести за надуманим приводом. Подільська районна державна адміністрація каже, що хоче побудувати тут сквер. Але, коли це місце було гадючником, жоден скверик їм будувати не хотілося", – коментує чоловік, який представився як Ростислав, а уточнити прізвище відмовився.

Ростислав повідомив, що  нібито бачив припис на знесення закладу від місцевої влади. Додав, що планує "стояти пікетом разом із друзям"», поки буде загроза захоплення території.

Ще один "пікет"

4 серпня біля ділянки організували ще одну акцію протесту – з групою жінок орієнтовно від 40 до 60 років. Група зайняла стільці поряд із наметом чоловіків в одязі з елементами камуфляжу. Жінки розповідають, що хочуть захистити ділянку від ресторану, натомість відкривши на території сквер. Залишаються під закладом до першої половини дня 5 серпня.