Останні новини

"Влада не змогла підготувати нас до виходу із карантину", - ексзаступниця міністра освіти і науки України

З першого вересня діють нові правила навчання під час карантину. Учні та вчителі навчальних закладів обов'язково мають одягати захисні маски, що прикриває рот і ніс. У класах дозволяється їх не носити. Вчителям ж рекомендують носити не маски, а захисні щитки. Вони дозволяють передавати емоції та налагоджувати кращу комунікацію з дітьми.

Про це повідомляє телеканал Kyiv Live.

У тих школах, які все ще продовжують працювати, змінилося багато правил. Зокрема, у школах впровадили нове харчування. У раціоні дітей з'явилися бургери та інші страви на вибір школярів. Їжу від тепер видають порційно та в окремих пакунках. Втім не всі школи впоралися з новими викликами. В одному із столичних закладів батьки вчинили скандал через якість їжі. В індивідуальних пакунках принесли зіпсовану їжу. 

 "Ніде у світі не знайшли чіткого механізму, як саме долати цю проблему. Одні країни знаходять більш ефективні методи, інші ні. Обрана стратегія в Україні призвела до того, що в нас зростає постійно кількість захворювань. Є великі загрози, що ми можемо повернутися до повного карантину, як це було навесні. Причиною є те, що влада не змогла адекватно підготувати нас до виходу із карантину. Ми бачимо, що школи часто є не захищеними та не підготовленими до 1 вересня. Через це трапляються випадки захворювань серед вчителів та учнів. Це було очікувано і це можна було передбачити", - перша ексзаступниця міністра освіти і науки України Інна Совсун.

Вона зазначила, що станом на 11 вересня держава не виділила жодних коштів для того, щоб захистити вчителів та дітей в школах. За її словами, треба було інвестувати кошти в антисептики та в те, щоб гарантувати вчителям безпеку в масках. 

"На сьогодні вчителі купують маски за власні кошти. Я знаю випадки по Україні, коли школи самі шиють маски для того, щоб захистити своїх вчителів", - наголосила Совсун.

Вона зауважує, щоб зменшити кількість хворих дітей у класі, треба зменшити їхню кількість. Для цього можна було зробити навчання в дві зміни. 

Ексзаступниця міністра освіти і науки України також наголосила, що треба було виділити кошти у підготовці до боротьби з коронавірусом. Совсун наголошує, що з "антиковідного фонду", де було 55 мільярдів, 35 пішло на дороги і ніяких коштів на освітній процес у школах.

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/FRG2Ej964So" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, за 11 днів навчання різко збільшилася захворюваність серед педагогів та учнів. Станом на 9 вересня захворіли 130 педагогів та 168 учнів, а на самоізоляції перебувають 5564 педагоги та 115 класів.

Вийти в ефір