Останні новини

"Чорна п'ятниця"-2020: на які знижки чекати та де краще купувати

Додатковий вихідний та величезний натовп під дверима магазинів вже з опівночі - так починається "чорна пятниця" у США. Цього року день початку розпродажів припадає на 27 листопада. В Україні також очікуються "обвал цін" з 23 по 29 листапада, проте до масштабу американських розпродажів українським рітейлам ще далеко.

Цьогоріч через пандемію очікується популярність саме на онлайн замовлення. За прогнозами експертів, найбільші знижки очікуються на наступні товари:

  • телевізори з підтримкою 4K і 6K;
  • ігрові приставки;
  • геймпади;
  • гаджети для "розумного дому";
  • акустичні системи;
  • професійні камери;
  • персональний транспорт.

Як виникло свято

Чорну п'ятницю у США прийнято святкувати після Дня подяки, який припадає на четвертий четвер листопада. З неї починається традиційний різдвяний сезон розпродажів.

Звичай встановився у США ще в 19 столітті. Сам термін "чорна п'ятниця" з'явився в 1966 році Філадельфії і спочатку позначав сильні затори на дорогах після Дня подяки. Зараз назва дня розпродажів пов'язують із виразом "in the black", що означає - "позитивний баланс" (на противагу "in the red"). Цього дня продавці "виходять у плюс".

В Україні Чорну п'ятницю відзначають з 2013 року. Згідно з дослідженням 2018 року від Black Friday Global, у якому взяли участь 12 тисяч осіб з 55 країн світу, в нашій країні від Чорної п'ятниці можна отримати одну з найбільших вигод у світі: перше місце в цьому рейтингу має США, друге – Україна, третє – Канада.

Зазвичай розпродаж продовжується на вихідних. Понеділок після Чорної п'ятниці називають "кіберпонеділком", оскільки період великих знижок ще триває в інтернет-магазинах.

Нагадаємо, з 14 листопада в Україні почав діяти “карантин вихідного дня”. Так, у суботу та неділю в Україні працюватимуть лише аптеки, продуктові магазини та АЗС. Приймання відвідувачів у ТРЦ та інших закладах розважальної діяльності у ці дні заборонені. 


Вийти в ефір
26.11