Останні новини

"ДахаБраха" як фольклорна "попса", або що таке "вусатий фанк": вийшов перший епізод серіалу "Спалах"

Перша серія проекту присвячена українському фольку в сучасній музиці

Відбулася прем'єра документального серіалу "Спалах" про нову українську культуру. Перший епізод присвячений українському фольку і тому, як він вплинув на сучасну музику.

Перший фільм проекту вийшов на YouTube-каналі "СЛУХ".

"Український фольк проникає в усі жанри - від сучасної поп-музики і джазу до хіп-хопу і навіть важкого року" - з таких слів розпочинається перша серія "Спалаху". В ній йдеться про те, український фольк багато сотень років існував лише в селах. Там знання про народні інструменти та народний вокал передавалися з покоління в покоління. Проте відношення до цієї творчості змінилося, і на це вплинули "Червона рута", фестиваль "Країна мрій", феномен "Вусатого фанку" ("золота епоха" української поп-музики) та Революція Гідності. 

В наш час фольк став основою української музики, пройшовши довгий шлях до великої сцени. В першому епізоді документалки взяли участь музиканти, життя та творчість яких пов'язана з фольком. Серед них - Влад Троїцький та гурт "ДахаБраха", Олег Скрипка та "ВВ", "KAZKA", Аліна Паш, Ната Жижченко (ONUKA) та інші.

Вони розповіли про те, як українська етнічна музика стала популярної в усьому світі, як фольк заграв у Європі, як естетика місцевих традицій Закарпаття впливає на творчість, та про те, як молоді виконавці почали експериментувати з елементами фольку і назавжди змінили сучасну українську музику.

"В кінці фільму звучить попурі знакових українських пісень різних епох у виконанні Марини Круть, учасників груп O.Torvald [O], Kalush, Go-A, PATSYKI Z FRANEKA, співачки U: LAV і джазового піаніста Олега Пашковського", - нагадали в описі автори проекту.

<iframe width="727" height="409" src="https://www.youtube.com/embed/P_v-SmjpHWs" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, що українська документальна стрічка "Цей дощ ніколи не скінчиться" здобула перемогу на кінофестивалі "Festival dei Popoli" у Флоренції. ЇЇ нагородили в номінації "Найкращий повнометражний документальний фільм".

Вийти в ефір
16.01