Останні новини

"Депутат прийшов": Владислав Михайленко вирішує проблему із грибком у гуртожитку

До Оперативного штабу телеканалу Kyiv Live надійшло звернення від жителів гуртожитку по вул. Олександрівській 12/14. Люди скаржаться: гуртожиток у жахливому стані ще з минулого століття, але найбільша проблема - це грибок на стінах у санвузлі.

Депутат Київради Владислав Михайленко, у рамках рубрики “Депутат прийшов” на телеканалі Kyiv Live, виїхав на місце щоб допомогти мешканцям будинку.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/sZta3MS9NoE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Як розповідає Михайленко цей гуртожиток раніше належав авіазаводу імені Антонова. На початку 2000-х років його передали у комунальну власність у дуже поганому стані. З того часу ні районна, ні міська влада не можуть вирішити проблеми жителів.

Депутат показує стан загального туалету, де по всій стіні поширився грибок. Він говорить, що швидше за все ця пліснява йде від стику бетонних панелей на даху. 

Далі Владислав Михайленко з оператором проінспектували стан спільної території жителів. Усі приміщення потребують ремонту: на стінах облущена фарба та плитка, усі комунікації в іржаві, на підлозі - обдертий лінолеум.

Ведучий рубрики розповів, що за прийняти Верховною радою законом, уся територія гуртожитку вважається власністю мешканців. Ні керуюча компанія, ні ЖЕК не можуть тут нічого робити, навіть якщо будуть виділені бюджетні кошти. Ремонт лягає на плчі самих мешканців.

Той закон фактично кидає людей у безвихідь. Ці питання, як на мене, можуть вирішити якщо не за бюджетний кошт, то хіба що за меценатський. Очевидно, що парламентарі, коли голосували за цей закон, про людей забули” - говорить Владислав.

Далі депутат поспілкувався із мешканкою гуртожитку Валентиною. Жінка розповіла, що усі мешканці сплачують і за утримання прибудинкової території, і за комунальні послуги, але у них ніколи навіть не прибиралось у під’їзді. Також вона звернула ще раз увагу на стан ремонту у туалеті, кухні та інших приміщеннях.

Жінка розповіла, що зараз в основному тут проживають люди пенсійного віку, які не мають можливості самостійно оплачувати ремонт.

“Коли ми ще працювали і було краще з фінансами, ми складалися, купували фарбу, самі все це робили, фарбували і білили. А зараз вже немає з кого брати ці гроші” - підсумувала мешканка.

Після огляду даху будівлі виявилося, що на поверзні відірваний шматок покрівного матеріалу, рубероїда. Тому вода і затікає до санвузла і спричиняє плісняву та лущення стін.

У керуючій компанії пообіцяли виконати ремонтні роботи за рахунок поточного бюджету у найближчі два тижні.

Нагадаємо, на вулиці Олеся Гончара в Шевченківському районі Києва з'явилася нова велодоріжка. Але містяни розкритикували велосмугу.


Вийти в ефір