Останні новини

"Дистанційне лікування зазнає цілковитого краху": київський лікар-інфекціоніст про "телефонну" терапію хворих на COVID-19

Дистанційне лікування, яке наразі практикується у зв'язку з пандемією коронавірусу, уже має негативні наслідки. З його слів, стовідсотково впевнено оцінити стан пацієнта телефоном неможливо.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський.

"Я особисто впевнений, і нехай мене зрозуміють, або пробачать за необережні слова, стверджую – дистанційне лікування скоро всіх нас зведе в могилу. Точніше не так. Не всіх. А дійсно важких і тих, хто потребує допомоги. Адже більшість здорового населення одужає від ковіду і так, без ліків. Для них це взагалі не є проблемою. Лише не треба заважати нормальній роботі імунітету", – зазначив лікар.

"Хворі постійно накручують себе, видають другорядні скарги за важливі, а про дійсно небезпечні моменти не можуть чітко відповісти. Лікарю на тому кінці дроту теж стає неспокійно. Направляєш на аналізи, а у відповідь постійно чуєш, що на це піде декілька днів. Навіщо мені аналізи через декілька днів? Як швидко реагувати на зміни в стані хворого? Чи є там справжня задишка, чи то просто панічна атака? Чи то вірусна “пневмонія” жене лихоманку, чи вже розвивається ускладнення? Чи треба давати кроворозріджуючі, чи краще утриматись?", – написав лікар і зауважив, що не може дати відповіді на ці питання.

Нагадаємо, жителі України скаржаться на те, що підписати декларацію з сімейним лікарем зараз неможливо, а ще медики не всі можуть приїхати на виклики. Але ж не всі розуміють, що медики також не витримують навантаження.


Вийти в ефір
29.11