Останні новини

"Фанта" з крану не смакує? Еколог Олександр Чистяков розповів, яку воду краще вживати

У Києві місцеві скаржаться на якість питної води, навіть називають її “Фантою” з-під крану. Вода каламутна, рудого кольору та має неприємний запах. Голова Національної екологічної ради Олександр Чистяков вважає, що найкращою для киян може бути лише вода зі скважин, оскільки водопровідна забруднена фосфатами та іржею, а бутильована є просто доочищеною водою з-під крану.

Про це експерт розповів в ефірі телеканалу Kyiv Live.

Водойми, які постачають Києву воду заповнені лише на 70%, оскільки останні роки зими безсніжні, літо посушливе, а осінь та весна також не багаті на опади. В той же час викиди, які зливаються розраховані на повну наповненість водойм. Відповідно, концентрація шкідливих речовин у воді підвищується.

За словами Чистякова, найбільшу шкоду організму людини та навколишньому середовищу несуть фосфати, які містяться у миючих засобах. Фільтри не розпізнають їхню формулу, а тому вони присутні як і у воді, яка надходить до киян водопроводом, так і в каналізаційних стоках, які не фільтруються належним чином.

“Фосфати у Дніпрі спричиняють бурне цвітіння водоростей, а потряпляючи в організм людини викликають рак” - наголошує еколог.

На його думку, сьогодні киянам пощастило, адже вони можуть обирати, яку воду вживати щодня: з-під крану, бутильовану або зі скважини.

“Скважини - це мабуть найкращий для киян вихід. Як би воду не очищували, поки вона потрапляє до нас у квартири, то проходить по 50-70-річним трубам і набирає все - там вже металу менше ніж ржавчини. Що стосується бутильованої води то дослідження показали, що в 70 % це просто доочищена вода з-під крану, 15% це підробки і лише 15% - чиста нормальна вода” - аргументує Олександр Чистяков.

Нагадаємо, 20 листопада у Києві за декількома адресами буде відсутнє водопостачання. Холодної води не слід очікувати у 6 будинках. Усе через ремонтні роботи.


Вийти в ефір
23.11