Останні новини

Кабмін планує скасувати заборону на в'їзд іноземцям - ЗМІ

Уряд планує ухвалити рішення про скасування заборони іноземним громадянам на в'їзд до України. Таку резолюцію можуть прийняти 29 вересня.

Про це розповідає "Європейська правда", посилаючись на два незалежних джерела у Кабміні.

Очікується, що з 29 вересня почнуть діяти нові правила, які замінять повну заборону, запроваджену в серпні. Наразі невідомо, коли точно рішення буде ухвалене, але є принципова згода керівництва уряду на відкриття кордонів, а також опрацьовані деталі цього рішення.

Іноземців, швидше за все, прирівняють до громадян України, які повертаються з-за кордону. Якщо у державі виїзду кількість хворих на коронавірус на 100 тисяч перевищує українські показники за останні два тижні, то турист матиме йти на самоізоляцію.

Такі правила планується поширити й на іноземців після 28 вересня. Вони будуть змушені відсидіти 14-денний карантин, якщо епідемічна ситуація в країні їхнього громадянства або постійного проживання гірша, ніж в Україні.

Альтернативою самоізоляції буде тест на коронавірус, який можна буде здати після прибуття.

Також від іноземців вимагатимуть наявності чинного страхового поліса і встановлення електронного додатка для осіб у випадку самоізоляції.

Нагадаємо, у Google-картах з’явиться ще один шар, який буде інформувати користувачів про кількість хворих на коронавірус на 100000 населення. Також будуть запроваджені спеціальні мітки, які вказуватимуть на тенденції до збільшення або зменшення кількості хворих. Нова функція запрацює вже за кілька днів.

Вийти в ефір