Останні новини

"Комунальний паркінг у Києві на 100 мільйонів гривень дорожчий, ніж подібні у Німеччині та Польщі", - Ігор Мірошниченко

Вартість будівництва київського паркінгу - 256 мільйона гривень.

За майже 300 мільйонів гривень за відреставрованим столичним зоопарком збудували багаторівневий паркінг. Нова споруда на 3 поверхи вміщає 418 місць. Це третій комунальний паркінг, який є у столиці. Вартість будівництва - 256 мільйона гривень. За словами депутата Київради Ігоря Мірошиченко, комунальний паркінг у Києві на 100 мільйонів гривень дорожчий, ніж подібні у Німеччині та Польщі. 

Про це він розповів у прямому ефірі телеканалу Kyiv Live.

"Мене цікавили гроші, які ми з вами витратили, як платники податків на цей паркінг. 256 мільйонів гривень на триповерховий паркінг проектною потужністю 418 місць, мені здалося забагато. Оскільки я не міг бути впевненим на 100%, що це надто дорого, я порівняв аналоги подібних паркінгів. У публічному доступі я знайшов інформацію з Польщі та Німеччини. Зокрема, минулого року у місті Катовіце, що у Польщі був збудований муніципальний паркінг понад 460 місць за 20 мільйонів злотих. Тобто, полякам такий паркінг обійшовся на понад 100 мільйонів дешевше. У Німеччині я знайшов подібний паркінг за 5,5 мільйонів євро. Наш паркінг на 2,5 мільйона дорожче. Тобто, також приблизно на 100 мільйонів дорожче не на користь київських платників податків. І я зрозумів, що з таким будівництвом, ми не набудуємо муніципальних паркінгів у Києві, бо бюджет Києва, на жаль, значно менший ніж у німецьких містах. Чому вони дорогі? Це питання треба ставити профільному заступнику Кличка, який освоює ці 2 мільярди гривень, які йдуть на реконструкцію київського зоопарку", - заявив Мірошниченко.

Депутат зазначив, що порівняно із собівартістю та вартістю робочої сили, яка є дешевою - саме будівництво є надто дорогим. Він зазначив, що у Дарницькому районі школа "Інтелект" збудована за 440 мільйонів гривень, що є найдорожчим проектом у Європі. За словами Мірошниченка, кошти бюджету міста використовуються нераціонально.

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/mM6XTyERSrI" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, 21 жовтня екс-голова Державної екологічної інспекції України, народний депутат Єгор Фірсов висміяв запрошення колишнього мера та голову КМДА Леоніда Черновецького на інтерв'ю у Youtube. На умови колишнього регіонала, нардеп 8-го скликання висунув свої.Вийти в ефір
22.04