Останні новини

"Країна лише розганяється": лікар попередив про можливу третю хвилю коронавірусу в Україні

В Україні розпочалася друга хвиля коронавірусу. Сьогодні країна переступила позначку у 14 тисяч інфікованих на день. Однак експерти заявляють, що слід очікувати й “третю серію”. 

Про це в інтерв’ю виданню OBOZREVATEL повідомив головний лікар медичного центру “Біокурс” Тарас Жиравецький.

За його словами, зараз країна лише розганяється, хоча вважають, що це друга хвиля. Пік буде приблизно в січні-лютому:

“Тоді буде найбільше навантаження на тих, хто захворів і потрапив до стаціонару. Далі будемо йти вниз. Але якщо ця епідемія буде розвиватися за типом іспанського грипу, через деякий час нас чекає третя хвиля, і вона вже буде легша”, - розповідає Жиравецький.

picture2_uchenye-rasskazal_368218_p0.jpg

фото: Delo.ua

Крім того, лікар вважає, що вакцинування займе тривалий час й не треба сподіватися лише на нього:

“Це оптимістично звучить по телеканалах, але не зовсім оптимістично на практиці. Вакцину треба буде привезти, невідомо, скільки доз нам дадуть, і її повинні вколоти мінімум двічі - перший раз і через 28 днів другий. Потім ще 14 днів чекати вироблення антитіл. Тобто формування імунітету займе в середньому півтора місяця”

Щодо тих, хто вже перехворів, то загалом другий і третій раз захворіє зовсім мало людей, особливо середньостатистичних. Однак іноді люди спекулюють цим й не маючи ні ПЛР-тесту, ні знімка легенів, стверджуючи, що перехворіли ще взимку 2019 року.

Нагадаємо, у столиці на карантин зачинені 8 шкіл та 5 дитячих садочків. Наповненість дітей у дитсадках – понад 50 відсотків.Вийти в ефір
27.11