Останні новини

"Ми наближуємося до червоної зони": експерт прокоментував збільшення інфікованих на COVID-19 у столиці

Кількість інфікованих на коронавірус у столиці продовжує зростати. Станом на 17 вересня 18 449 киян зіткнулися з COVID-19. Київ - один з лідерів за кількістю нових випадків - 379. Минулої доби більше випадків зафіксували лише в Харківській області. Експерти прогнозують, що столиця може потрапити до "червоної зони".

Зокрема, таку заяву зробив лікар-інфекціоніст Віталій Янченко в ефірі телеканалу Kyiv Live.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/rzne5kDkPPY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

"Ми наближуємося до червоної зони. Але я думаю, що ми її спокійно здолаємо. Ми потримаємось на піці ще трошки, буде десь 4-5 тисяч інфікованих на добу в Україні, а потім ситуація піде на спад.", - спрогнозував Янченко.

На його думку, поки Київ контролює ситуацію. Лікарні справляються, ліків достатньо:

"За моєю інформацією, Київ поки справляється. Зайняті поки лише лікарні першої лінії. Вони завантажені, але не повністю. Друга лінія поки не використовується. Ліків теж достатньо."

Однак з наближенням холодів Українці почнуть хворіти й на типові ГРВІ та простуди. Наразі спрогнозувати як реагуватиме коронавірус на інші віруси важко. 

"З похолоданням може бути перехрест хвороб: коронавірусу й ГРВІ. Ми ще не знаємо як будуть ці віруси реагувати одне на одного, чи будуть вони конкурувати. ", - заявив Янченко.

Найбільший відсоток інфікованих у групі від 20 до 40 років. Вони найбільше комунікують між собою. Наразі зростає й кількість дітей, що хворіють на коронавірус. Проте вони набагато легше переносять дане захворювання. Небезпека в тому, що вони можуть заражати осіб старшого віку.  

Нагадаємо, у поліції повідомили, що за добу в 46 поліцейських діагностували коронавірусну хворобу. Від початку пандемії на COVID-19 захворіли 2149 правоохоронців, з них – 1 497 одужали.

Вийти в ефір