Останні новини

"Ми ніколи не перестанемо пам’ятати": у Києві відкрили відому у світі виставку з нагоди пам’яті жертв Голодомору

У Музеї Голодомору в Києві презентували виставку “Марія” з нагоди 87-их роковин пам’яті жертв Голодомору. Її підготувала канадська художниця українського походження Леся Марущак. 

Про це повідомляє Укрінформ. 

“Команда музею понад рік працювала над тим, щоб виставка Лесі Марущак була представлена в Національному музеї Голодомору-геноциду”, - зазначила генеральна директорка музею Олеся Стасюк.

“Марія” - мобільний меморіальний простір, що увічнює пам’ять жертв Голодомору. У центрі виставки – образ реальної дівчинки Марії. Всупереч усьому вона вижила під час трагічних подій. Батька Марії ув’язнили за опір комуністичній владі, а коли він повернувся додому, то помер. Мати Марії зібрала колоски на дорозі, аби нагодувати дітей, однак їх забрали, жінку побили, після чого вона теж померла. 

1605881897-3454 (1).jpeg

“Ми в музеї зберігаємо пам’ять про вбитих голодом і разом з усім світом вшановуємо жертв Голодомору-геноциду кожної четвертої суботи листопада. Цьогоріч ми запалимо свічки о 16-ій годині 28 листопада. І кожен зможе прийти до цього пересувного меморіального простору, як називає його авторка, та пережити цілий спектр емоцій: обурення, жаль, біль, тугу за мільйонами чоловіків, жінок, дітей, яких було вбито лише за те, що вони – українці”, - прокоментувала Стасюк.

Посол Канади в Україні Лариса Галадза розповіла, що виставка побувала у 9 країнах світу, а зараз “в прямому розумінні приїхали додому, до України, яка є для світу постійним місцем пам’яті про невимовні жахіття, що були вчинені з українцями в 1932-33 роках”:

“Донесені до нас обличчя на реальних фото того періоду передають не тільки страждання людей, на них зображених, але стають доказами і фактами того, що в реальності люди пережили та відчували в ті лихі часи. Леся намагається показати емоції та біль через відтворення фото тих часів, і це їй вдається. Ця виставка є також свідченням того, що ми ніколи не перестанемо пам’ятати і нагадувати про ті жахіття. Пам’ять про штучний голод, організований тодішнім режимом комуністичної влади, аби знищити українство, не вдалося знищити. Мільйони людей по всьому світу, і особливо канадська діаспора, доносять правду про штучний голод”, - сказала Галадза.

Сама виставка складається з фотографій, інсталяцій та відео. Вона експонуватиметься до 31 березня 2021 року за підтримки Світового конґресу українців.

Нагадаємо, у суботу, 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Свято припадає на день, у який почались виступи українців на Майдані у 2013-му. Революція Гідності тривала до 22 лютого 2014 року.

Вийти в ефір
29.11