Останні новини

"Ми зачиняємо, а вони - далі працюють": поліція скаржиться на звинувачення у незаконності своїх дій щодо "карантинних" штрафів

З початку карантину поліцейські Києва склали 5926 адміністративних протоколів на порушників

З березня 2020 року в Україні діє низка "карантинних" правил через загрозу розповсюдження коронавірусу. Столичні правоохоронці постійно інспектують, як кияни їм слідують.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Нацполіції Києва.

Так, під час рейдових перевірок у Печерському районі працівники поліції виявили кінотеатр, який працював просто неба на вулиці Паркова дорога, а це суперечить "карантину вихідного дня". У результаті на менеджера склали адміністративний протокол за статтею 44-3 (Порушення правил карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Коли правоохоронці прибули на це ж місце в понеділок ввечері, представники не надали будь-які документи для з’ясування виду діяльності і – відповідно - можливості продовження роботи. Після спілкування кінотеатр зачинили, адміністративні матеріали не складалися. Додамо, що мережа кінотеатрів “Мультиплекс” заявила, що поліція нібито незаконно завадила роботі кінотеатру просто неба.

Крім цього, однією з "яскравих" ситуацій з порушенням "карантину вихідного дня" був випадок зі спортклубом. На його 

адміністрацію було складено адміністративний протокол за порушення правил щодо карантину людей, а також розпочато кримінальне провадження.

У поліції також розповіли, що представники одних і тих же закладів (переважно – громадського харчування або торгівлі) систематично нехтують карантинними обмеженнями і при цьому звинувачують правоохоронців у перевищенні службових повноважень тощо, "хоча поліцейські діють виключно відповідно до чинного законодавства".

karant2511201.jpg

Загалом із початку карантину поліцейські Києва склали 5926 адміністративних протоколів та розпочали 14 кримінальних проваджень. Якщо проаналізувати ці статистичні дані, то можу говорити, що порушень фіксується менше, ніж було, наприклад, у березні чи квітні. 

"Якщо проаналізувати ці статистичні дані, то можу говорити, що порушень фіксується менше, ніж було, наприклад, у березні чи квітні. Це пояснюється насамперед тим, що люди розуміють необхідність дотримання карантинних обмежень", - додав начальник поліції Києва Андрій Крищенко.

karant2511202.jpg

karant251120.jpg

Нагадаємо, в кінці грудня можуть ввести повний локдаун в разі, якщо карантин вихідного дня не допоможе знизити навантаження на лікарні. Кабмін вже розробляє сценарій локдауну.

Вийти в ефір
24.01