Останні новини

"Не дозволимо маніпулювати на пам’яті героїв": керівник столичної прокуратури прокоментував обшуки у Музеї Революції Гідності

У грудні 2018 року для реконструкції та будівництва Музею Революції виділили близько 148 мільйонів гривень

У Київський міській прокуратурі вважають, що кошти, які виділили на зведення Музею Революції Гідності, були розкрадені. Саме тому напередодні правоохоронці провели обшуки у підрядника й в Музеї. 

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури. 

Керівник Київської міської прокуратури Олег Кіпер заявив, що правоохоронні органи не допустять розкрадання коштів: 

“Українське суспільство зацікавлене у добудові Національного музею Революції Гідності, тому правоохоронні органи не допустять розкрадання бюджетних коштів, виділених на його зведення”, - заявив Кіпер. 

Так, у грудні 2018 року для реконструкції та будівництва Музею Революції виділили близько 148 мільйонів гривень. Аванс на фірми-підрядника становив 111 мільйонів гривень. За словами Олега Кіпера, термін будівництва спливав у серпні 2019 року, проте будівельні роботи так і не були розпочаті. Тому у липні 2020 року правоохоронними органами було розпочато кримінальне провадження, в рамках якого перевірялося використання бюджетних коштів, виділених на зведення музею.

Згідно з інформацією аудиторської служби, на рахунках генерального підрядника у той період зберігалося близько 10 млн гривень.

“13 листопада 2020 року після отримання ухвали слідчого судді правоохоронними органами було проведено ряд слідчих дій, у тому числі обшуки, а саме в Музеї Революції та у генерального підрядника, щоб встановити та вилучити усі необхідні документи для проведення відповідних експертиз, які призначені в рамках кримінального провадження”, - йдеться в повідомленні. 

126571842_3986342334710432_2241714784149752743_o.jpg

Нагадаємо, директор музею Революції Гідності, до якого 19 листопада прийшла з обшуками СБУ, вважає не зовсім законним вилучення у нього електронної документації про створення установи. Він апелює до того, що е-носії не до кінця оформленні як фінансова звітність, яку можна вилучити. До того ж Ігор Пошивайло не розуміє, чому СБУ саме так вирішила забрати документи, які не є таємними. Підозри в нього виникають і щодо часу проведення обшуків. 
Вийти в ефір
16.05