Останні новини

"Океан Ельзи" та "Бумбокс" заявили про порушення авторських прав Офісом президента

Гуртам "Океан Ельзи" і "Бумбокс" не сподобалось виконання їхніх пісень без дозволу. Правовласники скаржаться, що Офіс президента нехтує авторським правом.

З приводу цього у соцмережі розгорівся скандал. 

Продюсер телеканалу "СТБ" Юлія Гриценко поцікавилась, чи задоволені правовласники використанням їхні пісень у святковому попурі в центрі столиці на честь Дня Незалежності. 

"Мені цікаво, чи всіх виконавців, чиї пісні вучали в цьому попурі, питали а чи хочуть вони, щоб їх виконували і виконували саме ті колеги? І чи кликали їх самих взяти участь в цьому?" – поцікавилася у Facebook Гриценко.

Під постом продюсер гурту "Бумбокс" Олег Согомонов відповів, що ніхто не звертався до колективу за дозволом.

"Ні, звичайно, ніхто не питав", – зазначив він.

Скрін посту Юлії Гриценко у Facebook та коментар продюсера гурту "Бумбокс" 

Це підтвердили і в гурті "Океан Ельзи" .

На офіційній сторінці музичного гурту написали звернення до Офісу президента із позначкою про порушення авторських прав.

"Україна – це Європа. Європа – це повага прав, в тому числі авторських. Чи не правда, Офіс Президента України?" – написали представники гурту.

Скрін посту музичного гурту "Океан Ельзи" у Facebook

Менедженка гурту Вікторія Хоменко у свою чергу додала, що "Океан Ельзи" не давав згоди на використання пісень.

"Незалежність – це свобода, повага і до себе, і до інших, в тому числі прав. Здається так банально і ясно? Не всім. З питань використання пісні "Океану Ельзи" сьогодні зранку– ні, не давали дозвіл! Більш того, до нас навіть не зверталися", – додала представниця колективу.

Скрін посту Вікторії Хоменко у Facebook

Думки користувачів соцмережі розбіглися: одні підтримують використання пісень українських виконавців на святкуванні національного свята, інші - підкреслюють необхідність дотримуватися законів.

"Нормальне ж було виконання, не зіпсували нічого. І, на мій погляд, виконання пісень у День народження країни – це почесно", – не погодилися інші.

"А як же авторське право? Мене якось зараз прибило прямо. Ті, хто повинен стояти на забезпеченні виконання законів і зберігати права, тупо плюнули офіційно в очі всім. Тут ось прецедент, коли іменам плюють в їхнє авторське право", – обурилися в мережі.

На концерті до 29-ї річниці незалежності України Вєрка Сердючка разом з хором заспівала пісню "Там де нас нема" гурту "Океан Ельзи", а колектив "Время и Стекло" виконав трек "Вахтерам", який належить гурту "Бумбокс".

Коментарі користувачів Facebook

Вийти в ефір