Останні новини

"Поминки українського хіп-хопу": десятки артистів об'єднались заради українського репу. Яскраве відео

3 серпня відбулася перша в українському репі акція - «Поминки українського хіп-хопу». Близько 30 артистів одночасно випустили сингли з хештегом #RapinPeaceUa, щоб показати, що реп в Україні живий.

Про це в Instagram написала українська реперка Alyona Alyona.

<iframe width="1280" height="720" src="https://www.youtube.com/embed/mdDI6TUg7NQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

"Всі представники української реп культури вже давним-давно звикли, що кожен, хоч здалеку причасний до музики журналіст чи піарник ні-ні та й ховає український реп. З року в рік пишуться статті про те, чого ж саме не вистачає реперам чи їх текстам, чи їх музиці, чи їх відео. І ці статті читають виключно репери, до речі. Так от, 40 днів тому вийшла чергова колонка про смерть української реп музики", - написала виконавиця.

Поки українські виконавці організовують "похорон" для репу, Україна вже давно перетворилася на знімальний майданчик для іноземних брендів і музичних гуртів. Серед основних причин популярності України — різноманітні та доступні локації, тренд на східноєвропейську архітектуру, професійна техніка, співвідношення якості та вартості й конкурентна робота продакшнів.

Нагадаємо, 23 червня вийшла стаття директора PR-агенства "Багато Води" Олександра Верениці. Там озвучувалася думка про те, що український реп - безперспективний жанр. Це породило суперечки з реперами, які вирішили відстояти рідний жанр. Таким чином народилася ідея колективно "пом'янути" жанр. Створився груповий телеграм-чат, туди додали багатьох артистів. Датою акції вибрали 3 серпня - рівно через 40 днів після опублікованої статті. Пізніше до акції приєднався менеджер Alyona Alyona і Kalush Іван Клименко, який взяв на себе ряд організаційних питань. Кількість учасників «поминок» зросла до 50 осіб.

Вийти в ефір