Останні новини

"Розмежування на "червону", "жовту", "помаранчеву" зони є досить умовним", - лікар-інфекціоніст

У столиці України спостерігається найвищий показник за кількістю досліджень на коронавірус. Їх кількість становить 250 тестів на 1000 осіб. Та все ж ліжок для пацієнтів на COVID-19 у Києві вистачає. Проблема є лише для тих, у кого є підозра. Лікар-інфекціоніст вищої категорії, кандидат медичних наук Юрій Жигарєв зауважив, що розмежування зон на "червону", "жовту", "помаранчеву" є досить умовною.

Про це він сказав у прямому ефірі телеканалу Kyiv Live.

Серед таких пацієнтів - люди похилого віку. Вони часто мають складні супутні захворювання, високу температуру. Для того, щоб відрізнити таких людей від інфікованих на COVID-19, потрібно багато часу. Саме на цьому етапі виникає проблема з кількістю ліжок.

"Лікарів у Київській області вистачає. Чи буде перевантаження охоронної системи - залежить від захворюваності. Також залежить від сезонного підйому захворюваності. Це прогнозувати дуже важко. Якщо цього року вірус грипу не буде таким агресивним, як це було, наприклад, у 2009 році, то ситуація буде цілком контрольованою", - зазначив Жигарєв.

Він зауважив, що "розмежування зон на "червону", "жовту", "поомаранчеву" та "зелену" є досить умовною. 

"Це є нова ситуація для всіх країн і ніхто не може сказати, як вірно та що треба робити", - наголосив інфекціоніст.

Він розповів, що лабораторії на здачу тестів - перевантажені. 

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/HRw-haMW8nw" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, станом на ранок, 28 вересня, у столиці зафіксували 328 нових випадків захворювання на коронавірус. За звітну добу померли восьмеро киян.

Вийти в ефір