Останні новини

"Та не однаково мені": Тарас Шевченко відновив автентичний балкон у київській "сталінці"

Юрист зі Львова, який нещодавно придбав квартиру в одному зі старих столичних будинків по вулиці Січових Стрільців, витратив 40 тис. грн. на відновлення автентичного балкона.

Він намагався відтворити первозданний вигляд фасаду старої "сталінки".

Про це пише видання "Хмарочос".

Молодий чоловік, якого звуть як українського "Кобзаря" - Тарас Шевченко переїхав до Києва у 2006-му, тоді вже планував придбати житло в центральному районі столиці. "Сталінку" на Січових Стрільців купив минулоріч.

"Справа в тому, що я дуже хотів оселитися в «старому місті». Навіть обмежив для себе територію пошуку в периметрі – бульвар Тараса Шевченка, Хрещатик, Михайлівська вулиця, Січових Стрільців і Чорновола. 

Втім, мені пощастило. Знайшлася квартира з красивим, хоч і напівзруйнованим, відкритим балконом у будинку, який можна назвати зразком сталінського ампіру початку 1940-х-середини 1950-х років. І я охоче взявся за реновацію", - розповів Шевченко.

За словами чоловіка, балкон довелось повністю відновлювати, деякі його частини підбирав зі звалища.

"Балкон знаходився у напівзруйнованому стані. Балясини потріскалися й пообвалювалися. Тому їх усіх, окрім чотирьох несучих, довелося демонтувати і замінити новими. 

Шматок балкона з потрібним візерунком я знайшов на смітнику. Ймовірно, він відвалився від сусідського. Будівельники приєднали цю частину, тоді зшили все разом і пофарбували. Зараз цей шов майже непомітний. 

Оригінальний дизайн я не зміг відновити з двох причин. По-перше, спеціальні форми з оригінальним візерунком можна було виготовити лише з бетону. Проте будівельники мені наполегливо не рекомендували додатково навантажувати конструкцію балкона", - розповів Шевченко.

Загалом на відновлення балкона витратив близько 40 тисяч гривень.

Щодо свого імені, популярного на теренах нашої держави, Тарас каже, що допомагає йому в житті.

"Насправді ім‘я та прізвище часто мені допомагає. По-перше, мене легко запам’ятовують. В робочих справах часто доводиться бувати в державних органах. У чиновників ім’я зазвичай викликає посмішку і допомагає встановити контакт.

Якось у п’ятницю ввечері у відділі державного реєстратора втомлена під кінець тижня чиновниця взяла мій паспорт, мовчки глянула на нього, а тоді, не підводячи очей сама собі сказала: “Що це за тиждень такий? У понеділок був Іван Франко, в середу – Соломія Крушельницька, а сьогодні – Тарас Шевченко", - каже Шевченко.

Фото - Хмарочос.

Раніше ми писали, що експерт пояснив, що робити з аварійними мостами. Він перерахував, скільки приблизно споруд зараз становлять загрозу аварії. 

Вийти в ефір