Останні новини

"Треба ставитись по-людськи навіть до таких, як ти": у театрі "Золоті ворота" покажуть "Мудака"

"Навіть із такими як ти треба поводитись по-людськи, - каже зі сцени акторка Христина Люба. Грає у новій виставі-антиутопії "Мудак" столичного театру "Золоті ворота".

Автор - Андрій Бондаренко, режисерка - Таня Губрій.

В іронічній формі піднімають актуальні питання: потребу українців бути для всіх "нормальними", негуманне ставлення до інших через страх за власне життя.

У майбутньому людство винайшло спосіб контролювати емоції, усі мислять гіперпозитивно. В цей же час на планеті поширюється страшний вірус суму, який заніс українець, з‘ївши м‘ясо депресивного дельфіна у Кирилівці (Одещина). Усі сили науковців кинули на те, щоби подолати сумну епідемію. Виявилось, що вона невиліковна, сум можна лише частково стримати, за сюжетом.

На фото - актор Орест Пастух. Джерело - Facebook.

Побоюючись заразитись вірусом, люди починають сторонитись один одного. Ті, хто вже інфікований – приховують свій сум, вдають, що нормальні. Бояться порушити загально прийняті правила й норми, щоби не видатись "мудаком". Фанатично зайняті порятунком лісів.

"Граю екополіціянта, який захищає природу. Відстоюючи світлі ідеали не замаслююсь над засобами боротьби, які бувають жахливими, - розповідає актор Орест Пастух. - Мій - персонаж фанатик, не усвідомлює того, що вішаючи ярлик "мудак" на інших, не бачить власних недоліків. Це доводить до катастрофи. Показуємо, як позитивна й гуманна сфера захисту довкілля може ставати інструментом для боротьби людини проти людини.

П‘єса написана у стьобній формі. Нагадує популярний науково-фантастичний серіал "Чорне дзеркало", сучасні фільми про недалеке майбутнє. Вміщує актуальні новини, транспоновані в майбутнє. У поведінці наших героїв можна вгадати навіть дії мешканців Нових Санжар, які втратили гуманність від примарного страху за власне життя".

Прем‘єра вистави – 4 вересня. 

Раніше ми писали, що президент Зеленський посміявся над собою на 100-річчі театру Франка.

Вийти в ефір