Останні новини

"Це системна проблема в Києві": інженер-проектувальник розповів нові деталі пожежі Taryan Towers

Пожежа в Taryan Towers є наслідком системної проблеми для міста Києва. Вертолітний майданчик для евакуації жителів є лише у ЖК Signature. 

Про це заявив інженер-проектувальник Микола Хрустальов в своїй публікації в Facebook.

"На жаль, порушення будівельних норм - це системна проблема в Києві, нерухомість преміум-класу не виняток. Те, що першим загорівся Taryan Towers - просто збіг, на черзі багато інших. Наприклад, ви знаєте, що тільки у Signature є відповідний вертолітний майданчик для евакуації жителів?" - зазначив експерт.

Хрустальов також зазначив, що окремо стоїть проблема під'їзних шляхів для пожежного транспорту.

"Під час пожежі в Taryan Towers МНС зіткнулися з неможливістю під'їхати до башт через припаркований транспорт. Якби об'єкт був уже зданий і там жили люди, то без людських жертв б не обійшлося. З усіх, кого моніторив, тільки Signature зробили окремий пожежний в'їзд на стилобат, в ЖК Philadelphia потурбувалися про доступ до будинку пожежного транспорту, а так, мабуть, більше нікого і не знаю, що б так заморочились", - додав Хрустальов.

Експерт наголосив, що якість матеріалів, використовуваних в будівництві, також має значення.

"У цьому можна було знову ж переконатися під час пожежі. Якими нормами керувалися інженери Taryan Towers - для мене загадка, але використовувати горючий утеплювач в будівництві лакшери сегмента - злочин і перед покупцями, і перед совістю", - додав інженер-проектувальник.

Він наголосив, що необхідно передбачати доступ до будинку пожежного транспорту.

Нагадаємо, 2 вересня ввечері у Києві загорілась одна з будівель житлового комплексу Taryan Towers на Печерську. Пожежа сталася у Печерському районі по вулиці Іоанна Павла ІІ 12, на 34 поверсі 35-поверхової новобудови.

Вийти в ефір