Останні новини

"Убивають бажання викладати": Кухар озвучила, яку зарплату отримує на посаді директорки балетного училища

Прима-балерина Національної опери України Катерина Кухар, яка віднедавна є виконувачкою обов‘язків директора столичного хореографічного училища, зізналась, яку зарплатню отримує на посаді. Катерина відзначила, що ставки в училищі відбивають бажання у викладачів навчати балетній справі.

Про це Кухар розповіла в інтерв‘ю Elle.

Фото - Elle.

Прима-балерина прокоментувала ситуацію із зарплатами у очолюваному нею училищі, для прикладу вона озвучила свою ставку.

"Моя директорська зарплата становить шість тисяч гривень. От уяви, враховуючи мої звання, вислугу років, стаж, я перейшла на півставки в Національному оперному театрі, щоб тут отримувати шість тисяч. Як ми можемо говорити про зацікавленість працювати викладачем? Такими темпами ми вб'ємо у майбутнього покоління бажання до викладацької діяльності в державних установах. Це буде непрестижно, а скоріше навпаки", - сказала Кухар.

Проте, попри маленьке фінансування, Катерина планує все-таки набрати нових викладачів до училища. Невдовзі серед них зможемо побачити відомих медійних персон – кухар хоче запросити танцівників і акторів, відомих по телешоу на 1+1 та Новому каналі.

"Акторську майстерність буде вести чудова діюча актриса "Ліги сміху" і "Жіночого кварталу" Настя Євтушенко. Психологію і філософію Наташа Холоденко. Яна Заяц попередньо Не проти вести гімнастику факультативно", - сказала Катерина.

Також прима зазначила, що в її планах зробити великі зміни в училищі, реформувати все від приміщення до кадрового складу.

"В першу чергу, я буду підвищувати освітні стандарти. Мені дуже хочеться, щоб наші діти могли працювати в кращих театрах світу. Але в кращих театрах світу 50-70% програм становлять модерн, сучасна хореографія, неокласика, а у нас їх немає в навчальному плані! Це необхідно в терміновому порядку змінити, і я це роблю.

Щоб реанімувати застарілу систему, необхідна крута команда креативно мислячих людей: менеджери, юристи, фінансисти, Діджитал і SMM-спеціалісти, щоб ми могли конкурувати з іншими подібними установами на світовій сцені", - відзначила прима.

Фото - Elle.

Зміни також стосуватимуться програми, на думку Кухар, її потрібно доповнити.

"Дуже хочу ввести в програму культурологію, етику, естетику, музику. Коли я вчилася в училищі, у нас були уроки гри на фортепіано. Для артиста балету - це необхідний предмет.

Хочеться, щоб у дітей було багато додаткових лекцій, факультативів, майстер-класів зі світовими зірками балету. Вони повинні мати можливість стикатися з різного роду хореографією, в тому числі із сучасною - вона зараз необхідна їм як повітря. Ми часто привозимо артистів зі світовим ім'ям в Національну оперу України. Будемо запрошувати, щоб вони давали майстер-класи в училище", - сказала Кухар.

Раніше ми писали, що Катерина Кухар написала про відповідальність на посаді керівника балетного училища. В Instagram балерина зробила розлогий пост про те, як розпізнати талант до балету. 

Вийти в ефір