Останні новини

Винні будуть покарані, а родичі отримають компенсацію: Зеленський згадав про річницю авіакатастрофи МАУ

Президент Володимир Зеленський анонсував відкриття пам'ятника загиблим в катастрофі літака МАУ в Ірані

Президент Володимир Зеленський анонсував відкриття пам'ятника загиблим в катастрофі літака МАУ в Ірані. Гарант пообіцяв, що винні будуть покарані, а родичі отримають обіцяну компенсацію. 

Про це він написав у своєму Facebook, передає Kyiv Live.

"Зрозуміло, що всі винні в цій катастрофі обов’язково будуть притягнуті до відповідальності. У сучасному світі немає шансу, що такий злочин залишиться без належної реакції. Строку давності у таких злочинів теж немає. Тим більше, що Іран уже визнав свою провину. І ми, очевидно, також ідемо до дієвого покарання винних та отримання належних компенсацій для сімей загиблих. Все це обов’язково буде зроблено. Бо тільки так справедливо. Хоча все це, на превеликий жаль, уже ніколи не компенсує людських втрат", - написав Зеленський.

загиблі.jpg

Президент наголосив на професійності українських спеціалістів та дипломатів, які брали участь у розслідуванні та перемовинах з Іраном. За його словами, трагедія не була випадковістю.

"Вже ні в кого немає сумнівів у тому, що двома ракетами були злочинно забрані життя 176 мирних людей на борту мирного літака. Не знати тоді, що в повітрі саме пасажирський літак, було неможливо. Не зрозуміти, що перша ракета вразила зовсім не військову ціль, також було неможливо. Це вже аксіоматичні дані. Це те, що вдалося дуже швидко встановити завдяки професійній роботі наших спеціалістів з безпеки, експертів і дипломатів", - додав президент.

Зеленський нагадав, що в Україні незабаром відкриється пам'ятник загиблим в авіакатастрофі громадянам.

"Зовсім скоро матимемо пам'ятне місце, куди могли б прийти родичі, близькі загиблих, просто громадяни. Щоб згадати, подумати, посидіти поруч зі своїми. І де можна було б хоча б частково позбутися відчуття тієї шаленої несправедливості від того, що сталося", - зазначив гарант.

Нагадаємо, 8 січня 2020 року за кілька хвилин після вильоту з міжнародного аеропорту Імама Хомейні в Тегерані двома ракетами ППО був збитий пасажирський лайнер української авіакомпанії. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. До Києва летіли громадяни шести країн - Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану та Великої Британії. Більшість пасажирів прямували транзитом до Торонто на навчання та роботу після новорічних свят в Ірані. Серед пасажирів - було 24 неповнолітніх.

З того дня минув рівно рік. Розслідування аварії триває й досі, винні не покарані, а родичі загиблих не отримали обіцяної компенсації

Вийти в ефір
15.01