Останні новини

"За 30 років зникли майже 100 водних об'єктів": експерт про стан водойм у Києві

Столичні водойми знаходяться в жахливому стані. Про це свідчать інспекції телеканалу Kyiv Live. Наші журналісти перевіряли водойми: багато з них занедбані. За словами експертів, за ними здійснюється неналежний догляд.

Зокрема, на цьому наголосив голова екологічної ради Олександр Чистяков в ефірі телеканалу Kyiv Live.

"В 91 році у нас було 486 водних об'єктів. Зараз їх майже 400. Тобто майже 100 об'єктів зникли: їх засипали, забудували, зробили на їх місяці сміттєзвалища.", - коментує Чистяков.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/RoSEsb0hG1o" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

У Києві водойми обслуговує комунальне підприємство "Плесо". Тож саме воно зобов'язане слідкувати за озерами й річками: 

"Через мізерне фінансування грошей вистачає тільки на прибирання біля водойм. А водоймами треба займатися комплексно: близько 70% з них у Києві потребують робот з поглиблення, прибирання через мірної рослинності, і зариблювання.", - пояснює експерт

Однією з найголовніших проблем є відсутність чіткого переліку водойм Києва та їх паспортів:

"КП Плесо має інвентаризувати водойми. У нас немає остаточного списку водойм. Приблизно 70 рік у нас йдуть підземними трубами. Після того, має бути проведена паспортизація. Кожен рік КП просить гроші на ці паспорта. Однак влада не поспішає дати ці гроші.", - резюмує Чистяков.

Нагадаємо, із 21 вересня змінюється поділ України на зони за рівнем епідеміологічної небезпеки. Київ і далі залишається в "помаранчевій" зоні, але з "червоної" зони виключили всі обласні центри.

Вийти в ефір