Останні новини

Занепад української газотранспортної системи: названі основні причини

Серед них неефективне управління та аварії на мережі.

Газотранспортна система України знаходиться в критичному стані. Лише за останні вісім місяців на ній сталися два вибухи, що призвело до мільярдних збитків і не менш значного удару для екології. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на статтю РБК-Україна.

Читайте також: Ціна на газ влітку: у Нацбанку "злякали" прогнозом

Точкою відліку для початку падіння став вихід "Оператора ГТС України" зі складу "Нафтогазу", в січні 2020 року.

У середині минулого року керівництво АТ "Магістральні газопроводи України" (компанії-власника 100% акцій "Оператора ГТС України") почало бити на сполох з приводу того, що глава "ОГТС" Сергій Макогон заморозив роботи по ремонту і реконструкції газопроводів і газорозподільних систем, перенаправляючи зароблені мільярди гривень на депозитні рахунки компанії і закупівлю газу.

Виконуючий обов'язки голови правління "МГУ" Олександр Лісниченко навіть запропонував оголосити догану керівнику "ОГТС" і відсторонити його від керівництва оператором, однак наглядова рада це рішення не погодила.

Згодом, 15 вересня 2020 року, у селищі Чабани Київської області сталася розгерметизація газопроводу, яка призвела до вибуху газу. На щастя, обійшлося без жертв, але збитки державної компанії склали - 1,5 млрд гривень. Не кажучи вже про збиток для екології в результаті вигоряння газу на всьому протязі газопровод, від одного запірного крана до іншого.

У результаті детального розслідування аварії з'ясувалося, що "Оператором ГТС" протягом восьми з половиною місяців керує менеджер, який не пройшов навчання та перевірки знань з охорони праці, відповідно не отримавши дозволу на роботу від регулюючого органу (Держпраці).

"У підсумку складається система, при якій керівництво, що влаштовує наглядову раду, не тільки зберігає, але і підсилює свої позиції. У виграші всі, хто задіяний в процесі, сам Макогон, наглядова рада і компанії-прокладки разом з їх кінцевими бенефіціарами, в програші - держава Україна і вітчизняні виробники", - підсумували в статті.

Нагадаємо:

  • Чим ближче до літа, тим більше падає ціна на газ в Україні. Однак цього року немає впевненості, що зниження буде значним. Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко прогнозує два базові сценарії для ціни на газ влітку.
  • 7 квітня Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), остаточно затвердила постанову, яка регулює умови річного контракту на поставку газу для населення. Річний контракт за замовчуванням отримають усі споживачі з 1 травня 2021 року.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
09.05