Останні новини

"Збрехав суду": усунули одного з трьох присяжних у справі Шеремета

8 жовтня Шевченківський районний суд Києва на своєму засіданні усунув одного з трьох присяжних Юрія Михайленка у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Чоловік ймовірно збрехав, коли казав, що не живе разом із Ганною Чупіною.

Про це повідомляє "Українська правда".

Присяжний Михайленко – чоловік Ганни Чупіної, яку автоматична система теж обирала для розгляду справи. Чупіна взяла самовідвід, пославшись на те, що закон забороняє працювати разом із родичом. Михайленко самовідвід не взяв. Через це захист ще на початку хотів усунити присяжного, однак суд відмовив.

Після цього захист вдруге хотів усунути Михайленка, пославшись на те, що закон зобов'язує присяжного правдиво відповідати на запитання сторін, а чоловік ймовірно збрехав, коли казав, що не живе разом із Чупіною. Тоді суд теж відмовився відвести Михайленка.

Після цього прокурор звернувся до поліції і попросив перевірити, чи дійсно Михайленко і Чупіна живуть разом. Згодом інформація підтвердилась. Відвести присяжного попросив уже прокурор, і суд це прохання задовольнив.

Після винесення ухвали суд запропонував Михайленку дати пояснення, однак той відмовився. У справі є двоє запасних присяжних. Михайленка замінять одним із них.

Нагадаємо, Андрію Антоненку, обвинувачуваного у вбивстві журналіста Павла Шеремета, не скасували запобіжний захід. Апеляцію захисту відхилили. Біля будівлі суду підтримка Антоненка опиралася етапуванню ув'язненого в СІЗО. Десятки оперативників стримували натовп, перекрили в'їзд автозаком та вивезли чоловіка з місця події. Протестувальники запалили червоні шашки.

Вийти в ефір