Останні новини

"Живі" та "рухливі" картини: що покажуть на ювілейній виставці Катерини Білокур

Національний музей українського народного декоративного мистецтва підготував мистецький проєкт «БІЛОКУР». Його мета - популяризація творчості української художниці Катерини Білокур.

Про це зазначається в повідомленні пресслужби Prostir.Museum.

Цьогоріч відзначається 120-річчя всесвітньо відомої української художниці. В честь цього буде створено низку інноваційних заходів. Одним з яких є видання книги мистецтвознавиці та арткритика Олесі Авраменко. У ній зазначатимуться маловідомі факти про життєвий шлях та творчість української мисткині.

Джерело: Вікіпедія

Зазначається, що у книгу будуть включені інтерактивні елементи. 20 сторінок «оживуть» за допомогою доповненої реальності. «Живими» та «рухливими» стануть і 17 із 37 картин видатної художниці з колекції музею. Ці роботи стануть частиною широкомасштабної ювілейної виставки «Катерина Білокур. Життя в обіймах квітів», яка відкриється в листопаді. Вона розповість про долю художниці-самоуки з Богданівки. А також про тих особистостей, які зіграли особливу роль в її житті: Оксану Петрусенко, Павла Тичину, Тараса Шевченка, Василя Нагая.

Крім того, за допомогою аудіо гіда та доповненої реальності гості музею зможуть самостійно ознайомитись з цікавими подробицями про створення 10 робіт Катерини Білокур. Зокрема, З її епістолярною спадщиною, почути коментарі сучасників мисткині.

Приємним сюрпризом для шанувальників творчості великої художниці буде демонстрація загублених робіт – «Цар Колос» та «Березонька». Зараз вони вважаються втраченими після виставки у Парижі 1957 року. Однак завдяки новітнім технологіям глядачі вперше зможуть побачити їх на виставці. Проєкт «Білокур» буде реалізований за участю восьми музеїв України: Києва, Яготина, Полтави і Львова.

Нагадаємо, 3 серпня відбулася перша в українському репі акція - «Поминки українського хіп-хопу». Близько 30 артистів одночасно випустили сингли з хештегом #RapinPeaceUa, щоб показати, що реп в Україні живий.

Вийти в ефір