Останні новини

"Життя без МВФ": в Нацбанку назвали умови припинення співпраці з Фондом та наслідки

Поки Україна лише програє від такого кроку.

Україна може відмовитись від співпраці з Міжнародним валютним фондом лише за двох умов - збереження сприятливого зовнішнього середовища для України та зміни в макроекономічній політиці. 

Таку думку висловив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, повідомляє Kyiv Live з посиланням на Економічну правду.

Читайте також: Скільки мільярдів становить зараз зовнішній борг України

Перша умова означає, що світові ціни на товари українського експорту мають бути дуже високими, а енергоресурси – дешевими. Крім того, на світових фінансових ринках має зберігатися високий апетит до інвестицій у країни з emerging markets, що дозволить Україні фінансувати дефіцит бюджету шляхом зовнішніх та внутрішніх запозичень.

“На мою думку, ці припущення доволі оптимістичні й суперечать останнім тенденціям. Нафта і газ поступово дорожчають, що погіршує умови торгівлі для України. За оцінками Національного банку, така тенденція триватиме”, - зазначає Сологуб.

За його словами, побоювання інвесторів щодо прискорення глобальної інфляції посилили турбулентність на світових фінансових ринках, від якої передусім страждають країни з низьким суверенним рейтингом.

Що стосується другої умови - зміни в макроекономічній політиці, то відмова від співпраці з фондом найімовірніше призведе до зростання витрат на обслуговування боргу, скорочення припливу іноземних інвестицій, тиску на валютні резерви Національного банку.

Відтак уряду доведеться скорочувати дефіцит держбюджету, курс гривні буде слабшати, щоб нівелювати негативний вплив на платіжний баланс, відповідно, інфляція прискориться. 

“За відмову від співпраці з МВФ та право проводити "суверенну економічну політику" Україні доведеться платити зменшенням витрат на важливі бюджетні проєкти (інвестиції в дорожню інфраструктуру, підвищення соціальних стандартів, підтримку малого та середнього бізнесу) та зростанням відсоткових ставок, оскільки НБУ буде змушений проводити жорсткішу монетарну політику для стримування інфляції”, - наголошує банкір.

Нагадаємо:

  • Кабінет міністрів України розраховує до червня поточного року отримати угоду про перший перегляд програми з МВФ на рівні персоналу. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, для цього Україна має виконати 5 умов.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04