Останні новини

Вам повістка: НАБУ хоче затримати Вовка, бо він ігнорує виклики до суду

Голова суду Вовк та його підопічні неодноразово ігнорували повістки до суду

Національне антикорупційне бюро України ініціювало затримання голови окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка та його підлеглих суддів. Причиною цього стало ігнорування підозрюваними у спробі державного перевороту та зловживання впливом численних визовів до суду. Посадовці ухилялися від судових зверненнь та не являлися до установи на обрання запобіжного заходу. Зокрема, Вовк 20 разів водив детективів за носа.

Про ймовірне затримання повідомила пресслужба НАБУ.

Детективи звернулися до Вищої ради правосуддя з проханням затримати та утримувати під вартою голову ОАСК суддю Вовка та його колег, адже це єдиний спосіб доставити їх до суду. НАБУ та САП підозрюють керівництво та низку суддів ОАСК у спробі захоплення державної влади, участі у злочинній організації та зловживанні впливом. 

У вересні ВРП подовжила розслідування у їхній справі до січня 2021 року, тож вони вважаються підозрюваними. Голова суду Вовк, його заступник та двоє суддів систематично не з'являються до досудових розслідувачів; їх неодноразово викликали на засідання для обрання запобіжних заходів. 

Проте підозрювані також без будь яких поважних причин ігнорують виклики до суду.

Так, 12 жовтня 2020 детективи НАБУ вручили голові ОАСК клопотання про обрання запобіжного заходу. Це є на відео. Наступного ж дня клопотання подано до ВАКС. При цьому голова ОАСК не з’явився на жодне із засіданнь, призначених на 22, 29 жовтня, 5, 2 та 23 листопада.

Детективи НАБУ 20 разів доставляли повістки додому Вовка, проте жодного разу підозрюваний голова там так і нез'явився. Він досі перебуває у розшуку. Двоє інших суддів поводяться за прикладом начальника. При цьому вони організували кримінальне та дисциплінарне переслідування слідчого судді ВАКС, який продовжив їхне розслідування до січня 2021 року.

Нагадаємо: 

Вийти в ефір
17.04