Останні новини

Аерокосмічна компанія українця перевищила вартість у мільярд доларів: як це вдалось

У травні має відбутися дебютний статичний запуск ракети.

Космічна компанія Firefly Aerospace українця Максима Полякова після залучення ще 75 мільйонів доларів інвестицій оцінюється у понад мільярд доларів. У травні компанія планує провести так званий статичний випробувальний запуск ракети, за якого вона утримується на стартовому майданчику, а всі її системи перевіряють.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Bloomberg.

Читайте також: Загроза Україні з космосу: НАСА спрогнозувала можливі наслідки падіння астероїду

У компанії наголошують, що залучені 75 мільйонів доларів є надзвичайно важливими перед дебютним запуском ракети-носія Alpha. У середині травня відбудеться випробувальний статичний запуск ракети: вона утримуватиметься на стартовому майданчику, а всі її системи перевірятимуть.

Співзасновник та генеральний директор Firefly Aerospace Том Маркусіч каже, що нові інвестиції спрямують на розвиток Alpha та посадкового апарата Blue Ghost.

Маркусіч відмовився відповісти, якою саме є вартість його компанії після останнього залучення коштів, однак зазначив, що вона «трохи вища, ніж мільярд доларів».

Якщо травневий запуск відбудеться успішно, Firefly Aerospace матиме можливість отримати додаткові інвестиції на вигідніших умовах. У компанії повідомляють, що планують залучити ще 300 мільйонів доларів до кінця 2021 року.

Компанія Firefly Aerospace створена на базі Firefly Space Systems, яку у 2017 році викупив і перезапустив український підприємець і засновник Noosphere Ventures Максим Поляков. Вона розробляє легкі транспортники для доставлення вантажів на навколоземну орбіту. Її головний офіс розташований у США, а науково-дослідний і дослідно-конструкторський центр підприємства в Дніпрі.

Нагадаємо:

  • Україна планує до кінця 2021 року запустити супутник у космос. Запуск здійснюватиме приватна американська компанія SpaceX, а вартість угоди для України становитиме 1,99 мільйона доларів.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05