Останні новини

Афера на 60 мільйонів: на тепловози “Укрзалізниці” встановлювали вживані запчастини під виглядом нових

Служба безпеки України викрила корупційну схему на “Укрзалізниці” на суму понад 60 мільйонів гривень. Вона полягала у постачанні низкою комерційних підприємств вживаних запчастин, які встановлювали на тепловози під виглядом нових.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ.

За інформацією силовиків, схему організували посадовці структурних підрозділів "УЗ" та колишні керівники Дніпропетровського тепловозоремонтного заводу. Закуповуючи вживані запчастини, під час ремонтних робіт їх встановлювали на тепловози як нові. Різницю організатори, за повідомленням СБУ, виводили на рахунки фіктивних підприємств і переводили у готівку. 

Збитки "Укрзалізниці" становили понад 58 мільйонів гривень. Крім того, експлуатація цих запчастин могла призвести до травмування пасажирів і працівників залізниці.

Загалом підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України повідомлено 12 посадовцям "Укрзалізниці" та 3 колишнім керівникам заводу.

Нагадаємо, за словами депутата Київради Олександра пабата, за неякісний ремонт доріг лише одна компанія отримала 2,5 млрд з бюджету Києва.

Вийти в ефір